Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Festiwal Pomuchla nad morzem w Łebie

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. w  godz,. 15.00 - 21.00 w Łebie odbędzie się XVIII Edycja Festiwalu Pomuchla, czyli dorsza w ramach Odpustu św. Mikołaja. 

Festiwal jak co roku obudowany jest szeregiem wydarzeń mu towarzyszących. O godzinie 13.00 w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łebie, odbędzie się uroczysta msza święta w ramach Odpustu św. Mikołaja. Następnie o godzinie 15.00 w Hali Widowiskowej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie odbędzie się Festiwal Kulinarny połączony z jarmarkiem rękodzieła. Tradycja odpustu św. Mikołaja, patrona ludzi morza, nawiązuje do lokalnego kultu tej ryby sięgającego okresu średniowiecza.  Wydarzenie to jest doskonałym miejscem do prezentacji lokalnej i regionalnej kuchni, a także możliwością bezpłatnej prezentacji lokalnych obiektów gastronomicznych i hotelarskich. Festiwal Pomuchla to przede wszystkim duży konkurs kulinarny podczas, którego prezentowane są potrawy z dorsza przygotowane w dwóch kategoriach: kuchnia domowa i kuchnia restauracyjna. Będzie można uczestniczyć w bezpłatnej degustacji potraw z dorsza oraz zupy rybnej. Festiwal Pomuchla to impreza rodzinna, kierowana przede wszystkim do smakoszy potraw z ryby. Organizatorzy zapowiadają także wiele niespodzianek. Na scenie zaprezentuje się Orkiestra Oddziału Morskiego Straży Granicznej z Władysławowa oraz zespół The Trip Band. Główną atrakcją będzie  koncert piosenkarki i kompozytorki Haliny Frąckowiak, autorki takich przebojów, jak „Papierowy księżyc”, „Napisz proszę”, czy "Pogoda dla bogaczy".
Organizatorzy na imprezę zapraszają mieszkańców ziemi lęborskiej oraz turystów przebywających na jesiennych wczasach nad morzem w Łebie i okolicy.                        
 

Festiwal Pomuchla nad morzem w Łebie

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.