Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Latarnia Morska w Świnoujściu

Latarnia morska w Świnoujściu powstała w 1805r. Zbudowano ją z desek i luster
W tym samym miejscu w 1828r  postawiono nową latarnie stalową. Obecną latarnię wzniesiono  w 1857r. Zbudowano ją z żółtej licowanej cegły z ośmiokątną wieżą.  Warunki atmosferyczne spowodowały ubytki cegieł i w latach 1902-1903 przeprowadzono kapitalny remont i wykonano  więżę o przekroju okrągłym.
W czasie II wojny światowej wieża została poważnie zniszczona. Generalny remont przeprowadzono w latach 1999 i 2000 i od tego czasu została ona  udostępniona dla turystów. Obecna latarnia morska w Świnoujściu jest najwyższym znakiem nawigacyjnym na wybrzeżu Bałtyk o wysokości 68 metrów. W latarni jest możliwość wejścia na samą górę skąd rozpościera się wspaniały widok na morze i płynące po nim statki oraz widok na okolice Świnoujścia,

Latarnia w Świnoujściu jest najwyższą latarnią morską nad morzem Bałtyckim oraz jedną z najwyższych w Europie a najwyższą latarnią morską na świecie zbudowaną  z cegły. Jej wysokość wynosi  64.8m.  Została wybudowana w roku 1857r  i była modernizowana w roku  1907 oraz 2000.  Od roku 2000 jest udostępniona do zwiedzania  i jest wielką atrakcja turystyczną. Z. szczytu latarni rozpościera się  piękny widok na morze i okolice  Świnoujścia. Wszystkich wczasowiczów przebywających w Świnoujściu  oraz Międzyzdrojach  zapraszamy do zwiedzenia  tej latarni.

Najwyższa na polskim wybrzeżu Bałtyku oraz jedna z najwyższych w Europie. Jej budowę rozpoczęto w 1854 r., a 3 lata później oddano latarnię do użytku. Wykonana z cegły mierzy prawie 65 m. Na początku XX w. dokonano kapitalnego remontu, w wyniku czego zmieniono jej kształt z ośmiokątnego na okrągły. Od 1958 r. pełni rolę radiolatarni i jest to jedna z dwóch tego typu na polskim wybrzeżu. Latarnia została wyłączona w 1999 r., po czym dokonano generalnego remontu i od 2000 r. udostępniana jest do zwiedzania turystom.


Latarnia morska w Świnoujściu  

Zobacz pozostałe Atrakcje

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.