Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Sail Świnoujście 2011 Zlot żaglowców

   

W dniach 5 – 7 SIERPNIA 2011 odbyła się już trzecia edycja Sail Świnoujście. To żeglarskie wydarzenie z roku na rok nabiera wiatru w żagle!

Największą atrakcją imprezy są rejsy żaglowcami - dwie godziny na pełnym morzu, na pokładzie Artemisa, J.R.Tolkiena, Kapitana Głowackiego, Minervy czy Lady. Żaglowce staną przy Wybrzeżu Władysława IV. Ceny biletów za rejs na pokładzie statków wynoszą od 40 zł do 65 zł (normalne) oraz 20 zł - 30 zł (ulgowe). W ofercie są też bilety rodzinne. Bilety można kupić na stronie internetowej Agencji u.studio (www.balticcharter.com.pl), za pośrednictwem serwisu Allegro.pl, a także bezpośrednio w Świnoujściu przed i podczas imprezy w punkcie informacyjnym na promenadzie i na Wybrzeżu Władysława IV. Wszystkie żaglowce, z lądu czy z pokładu jednego z nich, podziwiać będzie można podczas sobotniej parady żaglowców (w godz. 18-20).
Organizatorzy imprezy zadbali także, by nie nudziły się szczury lądowe. Do Świnoujścia prosto z Nowego Jorku przypłynie legendarny HMS Bounty, który zagrał m.in. w bijących rekordy popularności "Piratach z Karaibów" z Johnny Deppem. Za niewielką odpłatnością zwiedzić będzie można pokład tego żaglowca, porozmawiać z załogą czy zakupić unikatową pamiątkę.
Poza dwugodzinnymi rejsami pod pełnymi żaglami, organizatorzy zapraszają też na rejs ze Świnoujścia do Rostocku, na pokładzie Artemisa, na rozpoczęcie największej imprezy w ramach Baltic Sail - Hanse Sail Rostock.
Ale Sail Świnoujście to nie tylko żaglowce. Będzie też XXVII Pływający Festiwal Piosenki Morskiej "Wiatrak". W piątek, o godz. 21 , na Wybrzeżu Władysława IV (za stacją Orlen) zagra legenda polskiej sceny muzycznej, Nocna Zmiana Bluesa. Popołudniami i wieczorami występować będą wykonawcy z różnych części Polski, ale także z zagranicy. Wyjątkową atrakcją będą także "pływające koncerty" czyli występy zespołów na pokładach żaglowców w czasie rejsu.
Organizatorzy zaprosili również na jarmark morski, była okazja do skosztowania potraw rybnych, wyrobów charakterystycznych dla kuchni regionalnej, zakupu pamiątek, gadżetów żeglarskich czy biżuterii z bursztynem. A do tego wesołe miasteczko, animacje dla dzieci i zwiedzanie jednostek, "Neptunalia" - chrzest morski.


HMS Bounty   J.R. Tolkien  

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.