Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Załoga YKP Świnoujście górą

   

Na organizowanych przez Sail Training International specjalnych regatach pod nazwą The Culture 2011 Tall Ships Regatta 2011 z okazji przyznania fińskiemu miastu Turku tytułu Europejskiej Stolicy Kultury młodzi żeglarze pod dowództwem Magdy Makowskiej YACHT KLUBU POLSKI zdobyli 1 miejsce w grupie C.

Załoga walczyła na jachcie YACHT KLUBU POLSKI ŚWINOUJŚCIE o nazwie 4 Ocean's Dream (typ Delphia 47) polskiego projektu znakomitego konstruktora Andrzeja Skrzata zbudowanego przez stocznię Delphia Yachts.

Kłajpeda (Litwa) i Gdynia (Polska) połączyły siły z Turku aby zorganizować dwa wyścigi, które nie mają ograniczeń wiekowych, ale promują  działalność kulturalną i atrakcje każdego z miast. Regaty wystartował y z Kłajpedy, skąd flota żaglowców i jachtów rozpoczęła wyścig do Turku, a następnie  do Gdyni.

W I etapie z Kłajpedy do Turku załoga YKP zajęła 2 miejsce w swojej klasie (w klasyfikacji generalnej przed Darem Młodzieży i Siedovem) oraz została uhonorowana Communication Prize - na szczególny wkład w komunikację na morzu. W II etapie żeglarze zajęli już 1 miejsce (w klasyfikacji generalnej przed Fryderykiem Chopinem czy Kruzenshternem) oraz otrzymali Honourable Company of Master Mariners' Trophy.

W podsumowaniu łącznym załoga jednostki z YACHT KLUBU POLSKI ŚWINOUJŚCIE zdobyła 1 miejsce w klasie C.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.