Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Baltic Sprint Cup 2009 w Świnoujściu

   

W dniu 11 maja, o godzinie 10.00, na terenie  świnoujskiej mariny, odbyła sie ,w obecności przedstawicieli kierownictwa regat ,panów Henniga Rocholla i Allana Greena, uroczystość wciągnięcia na maszt Honorowej Flagi Regat.

W tym roku Świnoujście będzie jedynym w Polsce przystankiem dla prestiżowych, europejskich regat pełnomorskich o nazwie „Baltic Sprint Cup”. Około 60 jachtów zacumuje w dniu 29 lipca w Basenie Północnym. Będą to załogi  między innymi  z Holandii, Kanady, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii,Polski.

Pierwsze regaty Baltic Sprint Cup odbyły się w 2005 roku. Są to międzynarodowe regaty pełnomorskie, których ideą jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale także umacnianie przyjaznych relacji pomiędzy żeglarzami z różnych krajów. Do roku 2008 gospodarzami imprezy w Polsce były Gdańsk i Gdynia. W tym roku organizatorzy postawili na Świnoujście.

Jak podkreślają organizatorzy, Świnoujski port jachtowy świetnie nadaje się na przystanek regat; jest tutaj odpowiednia głębokość,a całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Regaty odbywać się będą od 18 lipca do 1 sierpnia 2009 r. Trasa zmagań żeglarzy wyniesie 930 mil morskich i liczyć będzie pięć etapów, obejmując sześć bałtyckich marin: Warnemunde (Niemcy), Ronne (Dania), Vastervik (Szwecja), Liepaja (Łotwa), Świnoujście i Travemunde (Niemcy). Etap pomiędzy Liepają na Łotwie a Świnoujściem będzie najdłuższy w całym wyścigu. Wyniesie 275 mil morskich. Do świnoujskiej mariny jachty zawiną 29 lipca i już następnego dnia o g. 15.oo nastąpi honorowy start do ostatniego, liczącego 155 mil morskich, etapu na trasie Świnoujście - Travemunde.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.