Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Kolejna edycja festiwalu Słowian i Wikingów

   

Jak co roku w pierwszy weekend sierpnia odbędzie się na Wyspie Wolin zlot miłośników średniowiecza. Co roku przybywa tu ponad 1500 osób, m. innymi wojowników, rzemieślników, grup muzycznych prezentujących realia z tamtych czasów.

Przyjadą Goście z krajów nadbałtyckich Norwegii, Danii, Szwecji, Niemiec, Łotwy, Litwy, Estonii, Rosji ale również z Białorusi, Ukrainy, Czech, Słowacji, Węgier, Francji, Włoch, Belgii, Holandii, Austrii, USA, Kanady, Anglii, Irlandii, Islandii i Australii.

Na wyspie Wolin w skansenie  zamieszkają ludzie w domach wzniesionych dokładnie tak jak przed tysiącem lat, żyjący i pracujący tak jak wczesnośredniowieczni mieszkańcy Wolina.

Odbędą się pokazowe obrzędy (ślub, pogrzeb)

Wikingowie będą mieszkać w namiotach, w których będą lepić garnki, robić biżuterię czy szyć ubrania. Głównymi atrakcjami będą inscenizacje wielkich bitew stoczonych pomiędzy oboma ludami. Podczas imprezy odbywają się także sesje naukowe poświęcone tematyce ludów nadbałtyckich.

Międzynarodowy Festiwal Słowian i Wikingów to jedna z największych imprez historycznych w Europie prezentujących kulturę i tradycję z okresu IX –XI wieku.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.