Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: TRZECIA EDYCJA SAIL ŚWINOUJŚCIE 5 – 7 SIERPNIA 2011

   

W pierwszych dniach sierpnia tego roku do Świnoujścia ponownie zawiną żaglowce by wziąć udział w trzeciej już edycji Sail Świnoujście. To żeglarskie wydarzenie z roku na rok nabiera wiatru w żagle!
Największą atrakcją imprezy są rejsy żaglowcami – dwie godziny na pełnym morzu, na pokładzie jednego z żaglowców. W tym roku zapraszamy na pokład takich jednostek jak m.in. Artemis, J.R.Tolkien, Kapitan Głowacki czy Baltic Lady.  Rejs pod żaglami – do stawiania których nierzadko wykorzystywani są uczestnicy rejsów, to niezapomniane przeżycie i jedna z wyjątkowych atrakcji podczas pobytu w nadmorskim  Świnoujściu.
W tym roku przygotowaliśmy też specjalną propozycję dla szczurów lądowych z chorobą morską ;) Do Świnoujścia prosto z Nowego Jorku przypłynie legendarny HMS Bounty, który swoją sławę zawdzięcza znanemu buntowi załogi, będącego kanwą kilku filmowych ekranizacji. Za niewielką odpłatnością zwiedzić będzie można pokład tego żaglowca, porozmawiać z załogą czy zakupić unikatową pamiątkę z logo Bounty.
Poza dwugodzinnymi rejsami pod pełnymi żaglami, organizatorzy zapraszają też na rejs ze Świnoujścia do Rostocku, na pokładzie Artemisa, na rozpoczęcie największej imprezy w ramach Baltic Sail – Hanse Sail Rostock!
Ale Sail Świnoujście to nie tylko żaglowce. XXVII Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak” - tradycyjnie już wpisany w sierpniowy kalendarz imprez, jarmark morski, tradycyjna rybka na wiele kulinarnych sposobów, wesołe miasteczko, „Neptunalia” – Chrzest morski i wiele więcej!
Zapraszamy!

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.