Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Darłówko – piękna, nadmorska dzielnica

Darłówko, choć niewielkie, od wielu lat cieszy się w okresie letnim prawdziwym oblężeniem turystów. Ta nadmorska część miasta Darłowa jest niezwykle atrakcyjna turystycznie. Panuje tu świetny klimat, czyste powietrze zachęca do wędrówek, a i zwiedzający znajdą tu coś dla siebie.

 Darłówko oddzielone jest od głównej zabudowy Darłowa podmokłym terenem. Teren ten ma około dwóch kilometrów. W Darłówku swoje ujście ma rzeka Wieprz. Oczywiście, największą atrakcją jest tamtejszy dostęp do Morza Bałtyckiego. Co więcej, Darłówko objęte jest obszarem chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasu Nadmorskiego.

Darłówko jest niewielkie, ale bardzo atrakcyjne turystycznie. Znajduje się tu między innymi latarnia morska. Jest także port morski, który spełnia zarówno handlowe, rybackie, jak i turystyczne funkcje. W Darłówku znajduje się również jednostka wojskowa 44 Bazy Lotnictwa Morskiego. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także park wodny. Jest to miejsce aktywnego wypoczynku i rozrywki. Główną atrakcją parku wodnego są oczywiście baseny kąpielowe. Sztuczne rzeczki, wymyślne zjeżdżalnie, fontanny, wodne gejzery, a także sauny, solaria, kąpiele solankowe oraz zabiegi hydroterapeutyczne przyciągają zarówno najmłodszych, jak i tych dużo starszych klientów parku wodnego.

W Darłówku znajduje się również spora baza noclegowa. Są tam zarówno ośrodki wczasowe, jak i hotele, pokoje gościnne, domy wypoczynkowe oraz pensjonaty. Znajdują się tutaj również kempingi z polem namiotowym. Miejsce znajdzie się tutaj dla 150 namiotów oraz 100 przyczep kempingowych.

Ponadto Darłówko słynie również z Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych, który odbywa się tutaj z powodzeniem od kilku lat. Miłośnicy lokalnej historii zachęcają do obejrzenia dwóch pomników. Pierwszy o nazwie „Nie wrócili z morza”, dedykowany jest rybakom, którzy wypłynęli w morze i już nigdy nie wrócili. Natomiast drugi pomnik to tak zwana Skała Ekologów, która z kolei dedykowana jest ludziom zasłużonym dla ekologii ochrony środowiska.

Darłówko to miejsce dostosowane do turystów w różnym wieku. Wypoczną i odetchną od zgiełku towarzyszącego dużym miastom zarówno osoby starsze. Ale nie brakuje tu też atrakcji i niespodzianek, które bez wątpienia przypadną do gustu osobom młodszym, młodzieży i dzieciom. Ładna i czysta plaża pozwolą natomiast na przyjemny odpoczynek nad samym morzem. Z przyjemnością można tu spędzić czas, opalając się, zajadając lodami i świeżymi rybami, a także zażywając kąpiele w morskiej wodzie.

Zobacz pozostałe Atrakcje

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.