Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Oferujemy wypoczynek w OGRZEWANYCH pokojach 3,4-osobowych oraz „apartament „.  W każdym pokoju znajdują się TV SAT, aneks kuchenny, łazienka, lodówka, radio, Wi-Fi oraz balkon z widokiem na morze i jezioro Kopań. Teren ogr... więcej

 Zapraszamy na Wakacje! Ranczo to kompleks domków rodzinnych, malowniczo położonych na obrzeżach miasta Darłowa, zaledwie 4 km od bałtyckiej plaży.Na naszym zacisznym ranczo, w otoczeniu nienaruszonej natury, znajdą Państwo ukojenie od codzienn... więcej

Historia Miasta Darłowo

Historia Darłowa rozpoczyna się w XI w., kiedy na jego dzisiejszym terytorium znajdował się gród o nazwie Dirlov (inne źródła podają nazwę Dirlovo). Mieszkańcy warowni zajmowali się głównie żeglarstwem oraz połowami. Wielu badaczy sądzi, że nazwa miasta oznaczała wtedy miejsce obdarzone nadzwyczajną obfitością łowisk. W 1271 r. Darłowo otrzymało z rąk księcia Rugii Wisława II prawa miejskie, a obecna nazwa została przyjęta w 1946 r. Miasto odegrało ważną rolę w okresie II wojny światowej. Na jego obszarze testowano bowiem dwa największe działa w historii świata - Dorę i Gustava. Kilkakrotnie miejscowość odwiedzał również Adolf Hitler. W 1953 r. Darłowo rozsławiło powstanie ważnego ośrodka kształcenia kadr dla gospodarki morskiej, Zasadniczej Szkoły Rybołówstwa Morskiego. Dziś kształcenie kontynuowane jest w Zespole Szkół Morskich.

Kilka słów o

Darłowo to małe miasteczko, liczące jedynie ok. 15 tysięcy mieszkańców, położone jest nad Morzem Bałtyckim, w dolinie Wieprzy i Grabowej. Jego powierzchnia wynosi ok. 20,21 km2, a z powodu rozdzielenia miejscowości rzeką, przyjęto jej podział na Darłówko Wschodnie oraz Zachodnie. Północny obszar miasta podlega ochronie krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.

Latem w Darłowie warto skorzystać z przejażdżki wodnym tramwajem przez rzekę Wieprzę. Jego trasa biegnie do mostu rozsuwanego im. Kapitana Witolda Huberta z imponującą wieżą kontrolną. Ogromną popularnością cieszą się także rejsy statkiem wycieczkowym na duńską wyspę Bornholm.

 Przyjezdni koniecznie powinni udać się na wyprawę jednym ze szlaków turystycznych - Szlakiem Rezerwatów, Szlakiem Nadmorskim lub Szlakiem Zabytków Średniowiecza.

 Co roku w Darłowie odbywają się liczne imprezy oraz zawody. - Warto wziąć w nich udział i poznać bliżej zwyczaje oraz historię miasta.

Aktualności

Archiwum

Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Feederowym w Darłowie

W dniach 31 marca - 2 kwietnia 2017r Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie, PZW Koło „Łosoś" z Darłowa i  Miasto Darłowo organizują  I Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Feederowym (gruntowy

więcej
Spotkanie z podróżnikiem nad morzem w Darłowie

7 marca 2017 r. (wtorek) o godz. 17.30 w siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu w Darłowie odbędzie  się spotkanie z Leszkiem Walkiewiczem

więcej
Tymon Tymański One Man Show

4 lutego 2017 r. o godz. 20.00  w darłowskiej Bagatelli usłyszymy One Man Show

więcej

Wydarzenia

Archiwum

Orszak Czterech Króli nad morzem w Darłowie

6 stycznia 2015r ulicami Darłowa przejdzie Orszak związany ze świętem Trzech Króli. 

Zgodnie z tradycją za Gwiazdą Betlejemską do miejsca narodzin Jezusa podąża trzech króli  aby złożyć pokłon nowonarodzonemu,   Orszak  w Darłowie na będzie tradycyjny jak w innych miastach.  Darłowo jest miastem królewskim a zatem nie może  zabraknąć  także króla z Darłowa,
Tajemniczy magowie  przybędą do Darłowa  z trzech stron świata i spotkają się  o godz. 16,00 na dziedzińcu  zamkowym. Następnie ulicami   Zamkową , Podzamczem , Powstańców Warszawskich dojdą do Kościoła Mariackiego. Tam Królewski Orszak odda pokłon oraz  złoży   przyniesione dary. Tuż po tym rozpocznie się wspólne kolędowanie. Zapraszamy do udziału w organizowanym Orszaku Czterech Króli. Warto wyjść z domów wczasowych oraz  z pokoi własnych domów i  uczestniczyć w atrakcyjnej imprezie.     
więcej
Rajd rowerowy w Darłowie
9 listopada 2014r w Darłowie organizowany jest  Rowerowy Rajd pn"25 kilometrów
na 25 lat wolności". Zbiórka o godz. 11.00 na rynku w Darłowie .
Zakończenie rajdu ok. godz.14.00  na wyspie łososiowej w Darłowie . Rajd jest dofinansowany w ramach Program "Działaj Lokalnie VIII"  Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Darłowskie Centrum Wolontariatu.

W programie przewidziano: ognisko z kiełbaskami, konkurs "25 lat wolności" , tort- niespodzianka. Zapraszamy wszystkich chętnych a szczególnie turystów i wczasowiczów.
Mile są widziane stroje w barwach narodowych. 
więcej
Pokaz lotniczy Airhow Darłowo 2014

Co roku w Polsce odbywają się pokazy lotnicze . W 2013r impreza ta odbyła się w Gdyni a w 2014r pokazy lotnicze mają odbyć się w Darłowie. Orientacyjnie impreza ta ma odbyć się w sierpniu 2014r i będzie to jeden z najciekawszych pokazów. Na lotniku będzie można zobaczyć wystawę samolotów wojskowych a nad morzem odbędą się pokazy dynamiczne samolotów oraz pokazy ratownictwa morskiego.  W pokazach w Darłowie  wezmą udział samoloty z państw NATO i będą współdziałać z okrętami Marynarki Wojennej. Zapraszamy do wzięcia udziału w pokazach lotniczych Airhow Darłowo 2014.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Latarnia Morska

Latarnia Morska w Darłowie to niewielka wieża - liczy jedynie 22 m wysokości, ale właśnie dlatego przyciąga tłumy miłośników morza. Jest to trzecia z najniższych latarni w naszym kraju. Jej powstanie datuje się na XIX w.

więcej
Elektrownia wiatrowa

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się elektrownie wiatrowe. W Darłowie znajduje się jedna z większych, bowiem składa się aż z 15 wiatraków (10 dużych i 5 mniejszych). Ich wysokość sięga 118 m. Warto również wspomnieć, że są one jednymi z największych "budowli" tego typu w całej Europie!

więcej
Kościół św. Gertrudy

Pierwsze wzmianki na temat Kościoła pochodzą z końca XV w. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie powstał, ponieważ wszelkie dokumenty uległy spaleniu podczas pożaru Darłowa. Jak głosi legenda, świątynię wybudowano po olbrzymim tsunami, które wyrzuciło na ląd statek z księżniczką Gertrudą na pokładzie. Dzięki modlitwom kobieta przeżyła, a w podzięce ufundowała kaplicę. Umiejscowiono ją wewnątrz czynnego do dziś cmentarza. Po wybudowaniu Kościoła Mariackiego zaczęła służyć do odprawiania uroczystości pogrzebowych oraz mszy za zmarłych. Ciekawostką jest to, że w dolnej części budynku znajdują się ekshumowane szczątki zmarłych.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.