Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Wystawa poświęcona 35 Rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego

Wernisaż Mariana Stefanowskiego "Solidarni zza Muru"

13 grudnia 2016r. o godz. 16.00 w Zamku Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie odbędzie się  wernisaż wystawy fotografii Mariana Stefanowskiego Solidarni zza Muru", w ramach Zamkowych Spotkań z Historią poświęconych 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Marian Stefanowski urodził się w Darłowie w roku 1950. Do grudnia 1981 r. mieszkał w Toruniu, a następnie w Berlinie Zachodnim. Pracował jako fotoreporter prasowy. Od roku 1988 zatrudniony w Arsenal Instytucie Filmu i Sztuki Wideo (wcześniej Przyjaciele Niemieckiej Kinematografii). Liczne wystawy indywidualne w Polsce i za granicą. Współzałożyciel Grupy Roboczej Solidarność w Berlinie Zachodnim. Decyzją Prezydenta RP w roku 2012 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP za osiągnięcia na rzecz przemian demokratycznych w Polsce
Ponadto 14 grudnia 2016r o godz. 16.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie będzie wykład  Waldemara Parusa "DAR19 - ucieczka w przededniu stanu wojennego". Opowie on o ucieczce, która miała miejsce w przededniu stanu wojennego na pokładzie kutra DAR19 oraz o akcji balonowej z 1982 roku. Wykład jest składową cyklu Zamkowych Spotkań z Historią realizowanych przez Muzeum Darłowo, który upamiętnia 35. Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Organizatorzy na wystawę oraz wykład o stanie wojennym zapraszają mieszkańców Darłowa oraz turystów wypoczywających nad morzem w Darłowie i okolicy. 
Wstęp wolny.

Wystawa poświęcona 35 Rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.