Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

ZAPRASZAMY na miły wypoczynek w atrakcyjnym miejscu Dziwnowa U ZAJĄCZKA.U nas znajdą Państwo to, co niezbędne do miłego i spokojnego odpoczynku. Oferujemy wypoczynek w domu w zabudowie bliźniaczej, położonym ok. 200 m od morza i lasu. Z okien  p... więcej

U STASI - POKOJE GOŚCINNE. Serdecznie zapraszamy do naszego obiektu położonego w spokojnej części Dziwnowa, na osiedlu domków jednorodzinnych. Od pięknej i szerokiej plaży oddzielają nas jedynie wydmy. W pobliżu znajdują sklepy spożywcze, stołówki, ... więcej

Historia Miasta Dziwnów

Pierwsze wzmianki o Dziwnowie pochodzą z 1243 r. Przebiegał tędy ważny szlak handlowy, który łączył Zalew Szczeciński z Bałtykiem. Na przełomie lat cieśnina o nazwie Dziwna została zapiaszczona. Przez kilka stuleci nie zachowały się istotniejsze informacje o miasteczku. Dopiero na początku XIX w. ożyło na nowo, gdy zaczęli osadzać się w nim kuracjusze. Od 1823 r. Dziwnów pełnił funkcję uzdrowiska, a pod koniec wieku odkryto w nim źródła solankowe. W ciągu kilku lat powstały więc łazienki solankowe i borowinkowe. Obecnie eksploatację solanki zaprzestano.

Kilka słów o

Dziwnów położony jest przy ujściu cieśniny Dziwny do Morza Bałtyckiego, nad Zalewem Kamieńskim i Zatoką Wrzosowską. Obszar miasteczka liczy ok. 4,97 km2, a jego południowo - zachodnia część umiejscowiona jest na wyspie Wolin. W 2004 r. otrzymało prawa miejskie i dziś ma ok. 3000 stałych mieszkańców. Ciekawostką jest fakt, że w 1999 r. Dziwnów uplasował się na trzecim miejscu w rankingu na "Najpopularniejszą miejscowość turystyczną" przeprowadzanym przez tygodnik "Sport i Turystyka".

 Będąc w Dziwnowie warto wybrać się na letnie kąpielisko, z którego słynie miasto, oraz most zwodzony, łączący go z wyspą Wolin. Miłośników morza z pewnością zainteresuje także port rybacki z umiejscowioną obok mariną mieszczącą ok. 20 jachtów.

Aktualności

Archiwum

Mistrzostwa Europy w klasie Laser odbędą się w Dziwnowie

W 2019 roku Mistrzostwa Europy w żeglarstwie w klasie Laser odbędą się w Dziwnowie

więcej
Żywa lekcja historii w Dziwnowie

 W październiku br. aktorzy agencji widowisk historyczno-edukacyjnych "Arkona" zaprezentowali uczniom Zespołu Szkół Społecznych w Dziwnowie żywą lekcję historii

więcej
W Festynie Komandosa uczestniczyło sześciu generałów

Przez trzy dni w Dziwnowie trwał VII Festyn Komandosa

więcej

Wydarzenia

Archiwum

Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc w Dziwnowie

W dniu 11 kwietnia 2015 r. w Dziwnowie odbędą się "Otwarte Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc" o Puchar Burmistrza Dziwnowa.

 
Jest to już kolejna 12-ta edycja tych zawodów, które odbywają się corocznie.  Zawodnicy rywalizują w kategoriach: do 23 lat, od 23 do 40 lat,  od 40 do 50 lat,  od 50 do 60 lat  oraz powyżej 60 lat.  Zwycięzcy wyciskają sztangę ważącą ponad 200kg. Zawody rozpoczynają się o godz.  14 w Hali Sportowo - Widowiskowej  w Dziwnowie  ul. Reymonta 10. 
Zawodnicy proszeni są o przybycie na godz. 12  na ważenie.
Zapraszamy kibiców oraz  wczasowiczów przebywających nad morzem w okolicy Dziwnowa , Dziwnówka , Międzyzdrojów i Rewala do śledzenia wyczynów siłaczy biorących udział w zawodach. 
więcej
Mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej

W Dziwnowie 18 i 19 października odbyły się Mistrzostwa Polski w układach zbiorowych w gimnastyce artystycznej.
W zawodach wzięło udział 128 zawodniczek z 10 zespołów. Mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej były bardzo ciekawym i niezwykle barwnym widowiskiem . Zwyciężcami zostali:
- SGA Bilsko Biała w kategorii młodziczki - zbiorówka taniec
- UKS 41 Łódź w kategorii młodziczki - obręcze,
- UKS 41 Łódź w kategorii juniorki młodsze - maczugi,
- UKS "Błękitni" Szczecin w kategorii juniorki - piłka

więcej
Regaty Mantra Cup

Regaty Mantra Cup to nie lada gratka dla każdego miłośnika żeglarstwa. Impreza rozpoczyna się już w piątek (6 czerwca) i potrwa do niedzieli. Szykuje się wiele niezapomnianych, sportowych wrażeń.

 Organizatorem wydarzenia jest Szczecińskie Towarzystwo Żeglarskie, Miasto Dziwnów, przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Impreza odbywać się będzie w oparciu o następujące regulaminy: IMS Rule, ORC Rating Systems Rule oraz ISAF Offshore Secial Regulations. Jachty biorące udział w regatach zostaną podzielone na dwie klasy: klasa ORC International oraz klasa ORC Club. W regatach udział mogą brać wszystkie jachty posiadające ważne świadectwo pomiarowe ORC International lub ORC Club, a także te, które posiadają GPH nie większe niż 770 sek/Mm.

W piątek (6 czerwca) impreza rozpocznie się już rano. Od godziny 7 do 10 funkcjonować będzie darmowy bufet śniadaniowy. Od godziny 8 do 10.30 prowadzone będą natomiast osobiste zgłoszenia, pomiary kontrolne oraz ważenie załóg. Około godziny 10.30 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia regat oraz odprawa skiperów. O godzinie 13 zorganizowany zostanie start do wyścigów na wiatr lub z wiatrem. Wieczorem będzie okazja, aby posłuchać muzyki na żywo. W sobotę (7 czerwca) darmowy bufet śniadaniowy będzie czynny dla zawodników od godziny 7 do 11. O godzinie 11.30 odbędzie się start zawodników na wiatr i z wiatrem. Wieczorem także uczestnicy będą mogli wziąć udział w imprezie muzycznej. Niedziela to ostatni dzień sportowej rywalizacji. Podobnie, jak w poprzednich dniach zawodów od rana funkcjonować będzie darmowy bufet, w którym wydawane będą śniadania (od godziny 7 do 10). O godzinie 11.30 przeprowadzony zostanie start do wyścigów na wiatr lub z wiatrem. Po południu nastąpi oficjalna część zawodów. Organizatorzy wręczą nagrody, odbędzie się też uroczysta ceremonia zakończenia regat. Następnie uczestnicy wezmą udział we wspólnym obiedzie.

Na najlepszych zawodników czekają wartościowe nagrody finansowe. W klasie ORC International za zajęcie pierwszego miejsca zawodnik otrzyma 3 tysiące złotych, za drugie miejsce 2 tysiące zł, a za trzecie tysiąc. Natomiast pula nagród w klasie ORC Club wygląda następująco: za pierwsze miejsce 1500 złotych, za drugie 1000 złotych, a za trzecie 500 zł.

Gospodarzem regat będzie miasto Dziwnów. Będzie to także okazja do zwiedzenia nowo otwartej mariny w tym miejscu. Impreza ma na celu promować turystykę, sport, żeglarstwo, a także zachęcać do pobytu w nadmorskich miejscowościach, pokazując przy okazji walory tych miejsc i atrakcje turystyczne im towarzyszące.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Rejs pirackim statkiem

W okresie letnim po pobliskich wodach kursują aż trzy pirackie statki - Roza Weneda, Korsarz i Victoria. Każdy rejs trwa ok. 2,5 h. Trasa dwóch pierwszych okrętów przebiega przez Morze Bałtyckie, a Victorii do Kamienia Pomorskiego. Przepiękne widoki gwarantowane!

więcej
Pomniki w Dziwnowie

W Dziwnowie znajdują się dwa bardzo ważne dla mieszkańców pomniki. Pierwszy to tablica pamiątkowa poświęcona żołnierzom polskim z 2 Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego I Armii WP, którzy polegli w 1945 r. Został on odsłonięty niespełna 20 lat po walkach na Mierzei Dziwnowskiej na skwerze we wschodniej części miasta. Drugi pomnik powstał w 1981 r. na nabrzeżu portowym. Przedstawia on kotwicę z łańcuchem okrętowym. Tablica głosi, że ma on upamiętniać rybaków, których pochłonęło morze.

więcej
Kościół parafii wojskowej pw. Matki Bożej Różańcowej

Ciekawym miejscem Dziwnowa jest Kościół parafii wojskowej. Umiejscowiony na wyspie Wolin gromadzi w większości marynarzy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz ich rodziny. Choć jego konsekracja przypadła na rok 2007 i budownictwo jest dość współczesne, to z pewnością odwiedziny tego miejsca dostarczą interesujących informacji.

 

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.