Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: "Noc Bibliotek" nad morzem w Dziwnowie

4 czerwca jest ogólnopolskim dniem Nocy Bibliotek

 W dniu tym w wielu bibliotekach w Polsce odbędą się imprezy promujące czytelnictwo i biblioteki jako miejsca w których warto przebywać. W dniu tym Biblioteka w Dziwnowie organizuje imprezę pt. "Wikingowie w Dziwnowie". Impreza rozpocznie się o godz. 20.00  spotkaniem z Grzegorzem Oleszczukiem " Żywą księgą
historii" o Wikingach . Po przygotowaniu strojów , broni i ozdób Wikingów , uczestnicy z pochodniami przejdą przez Dziwnów i udadzą się na ognisko.
Tam będzie pieczenie kiełbasek okraszone opowieściami o Wikingach  oraz odbędzie się inscenizacja walk Wielkich Wojów. W dalszej części uczestnicy wrócą  do Biblioteki na projekcję filmu "Miasto Zatopionych Bogów" oraz zapoznają się z literaturą znajdująca się w bibliotece a poświęconą Wikingom.  O wschodzie słońca wszyscy udadzą się nad morze, gdzie odbędzie się Rytualne Powitanie Słońca  oraz puszczanie wianków w darze Wielkiemu Bałtykowi. Organizatorzy na imprezę zapraszają mieszkańców ziemi kamieńskiej oraz turystów przebywających na wczasach nad morzem w Dziwnowie, Dziwnówku i Rewalu.  

"Noc Bibliotek" nad morzem w Dziwnowie

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.