Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: W Festynie Komandosa uczestniczyło sześciu generałów

Przez trzy dni w Dziwnowie trwał VII Festyn Komandosa

Wydarzenie to należy uznać za jedną z najbardziej prestiżowych, i najlepiej zorganizowanych imprez nad morzem w regionie. W  oficjalnym otwarciu VII Festynu Komandosa w sobotę 28 sierpnia uczestniczyło sześciu generałów oraz wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.Trzydniowy program festynu był bardzo bogaty: Dioramy i stoiska promocyjne Wojsk Specjalnych; maraton filmowy o tematyce wojsk specjalnych w tym premiera filmu „4101 Dziwnów”; pokaz uzbrojenia i umundurowania „Walczyli pod Dziwnówkiem”; inscenizacja „Epizodu z operacji Market-Garden” grupy Nałęcz z Trzebiatowa. Wielu turystów przebywających na wczasach nad morzem przybyło  na nadbrzeże koło stacji paliw Orlen gdzie odbywały się  skoki do wody, na Dziwnę w wykonaniu najlepszych skoczków wojsk specjalnych z gen. bryg. Jerzym Gutem na czele. Po skokach odbyła się defilada podjętych przez pontony skoczków przed zgromadzoną na nadbrzeżu publicznością, która wiwatowała na ich cześć.               
Oprócz Mszy polowej na otwarcie festynu, w sobotę wieczorem na Cmentarzu komunalnym w Dziwnowie odbył się Apel zmarłych, byłych żołnierzy i dowódców 1 batalionu szturmowego spoczywających na tutejszym cmentarzu oraz na innych nekropoliach.
Przyszłoroczny VIII Festyn Komandosa odbędzie w 80 rocznicę pierwszego w Polsce grupowego skoku ze spadochronami typu Irvin w dniu 5 września 1937 roku ,w którym udział wzięło 60 skoczków. Organizatorzy już teraz zapraszają mieszkańców ziemi kamieńskiej oraz turystów, którzy będą wypoczywali nad morzem we wrześniu 2017r do wzięcia udziału w przyszłorocznym Festynie Komandosa

festyn komandosa

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.