Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Żywa lekcja historii w Dziwnowie

 W październiku br. aktorzy agencji widowisk historyczno-edukacyjnych "Arkona" zaprezentowali uczniom Zespołu Szkół Społecznych w Dziwnowie żywą lekcję historii

 Dwaj rekonstruktorzy zaprezentowali zwyczaje rycerskie oraz zapoznali młodzież z rodzajami broni i narzędziami tortur, pochodzącymi z okresu między starożytnością a renesansem. Rekwizyty min.: dyby, miecze, tarcza, buzdygan/młot, buława (krótka laska zakończona ozdobną gałką, będąca dawniej symbolem władzy hetmańskiej, korba-koścień  wzbudziły w uczniach zainteresowanie i respekt. Walki mieczem podjęła się jedna z gimnazjalistek, dama odważna i honorowa, pokazując tym samym, że czasy się zmieniły i kobiety też mają prawo głosu, a nawet prawo do walki.Dużo emocji wzbudziła  średniowieczna maska „świńskiego ryja”, którą kobiety kiedyś  musiały nosić za karę(za plotkowanie).
Być może dzisiaj przydałyby się tak drastyczne metody przeciwdziałające temu zjawisku? Nie odbyło się także bez pasowania na rycerza oraz walki rycerskiej, z udziałem męskiej części gimnazjalistów. Jedno jest pewne, nie był to czas stracony, a młodzież na długo zapamięta, o czym była lekcja historii. I właśnie o to chodzi w nauczaniu, uczyć się bawiąc.

Żywa lekcja historii w Dziwnowie

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.