Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Dzień Grecki nad morzem

W dniu 18.lipca 2015 roku w Dziwnowie odbędzie się Dzień Grecki

 Jest to impreza skierowana do odwiedzjących  Gminę Dziwnów w sezonie letnim.
Dzień ten jest upamiętnieniem wydarzeń  historycznych, jakie miały miejsce w Dziwnowie  w 1949 roku.  Wtedy to do Polski przyjechało kilka tysięcy Greków  rannych w wojnie domowej. W dziwnowskich koszarach zorganizowano dla nich tajny szpital polowy przez który przeszło 14.000 Greków. Rekonwalescenci osiedlili się w Szczecinie, Gdyni i na dolnym Śląsku.
W Dziwnowie pozostali ci ,których nie udało się uratować. Na terenie jednostki wojskowej w Dziwnowie znajduje się cmentarz  z pomnikiem  poległych Greków.  Od 1999r dla upamiętnienia tych wydarzeń co rok w lipcu odbywa się w Dziwnowie Dzień Grecki.
W dniu tym  odbywają się uroczystości pod pomnikiem na terenie jednostki wojskowej oraz przed obeliskiem  poświęconym pamięci Greków  przy ul. Parkowej w Dziwnowie.  Odbywa  się   też zabawa Polsko - Grecka w Parku przy ul. Sienkiewicza , gdzie będzie  można degustować greckie specjały oraz zabawić  się przy muzyce greckiej.|
Organizatorzy zapraszają mieszkańców Gminy Dziwnów oraz turystów przebywających na wczasach nad morzem  do uczestniczenia w imprezie "Dzień Grecki  w Dziwnowie".    

Dzień Grecki nad morzem

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.