Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Regaty Mantra Cup

   

Regaty Mantra Cup to nie lada gratka dla każdego miłośnika żeglarstwa. Impreza rozpoczyna się już w piątek (6 czerwca) i potrwa do niedzieli. Szykuje się wiele niezapomnianych, sportowych wrażeń.

 Organizatorem wydarzenia jest Szczecińskie Towarzystwo Żeglarskie, Miasto Dziwnów, przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Impreza odbywać się będzie w oparciu o następujące regulaminy: IMS Rule, ORC Rating Systems Rule oraz ISAF Offshore Secial Regulations. Jachty biorące udział w regatach zostaną podzielone na dwie klasy: klasa ORC International oraz klasa ORC Club. W regatach udział mogą brać wszystkie jachty posiadające ważne świadectwo pomiarowe ORC International lub ORC Club, a także te, które posiadają GPH nie większe niż 770 sek/Mm.

W piątek (6 czerwca) impreza rozpocznie się już rano. Od godziny 7 do 10 funkcjonować będzie darmowy bufet śniadaniowy. Od godziny 8 do 10.30 prowadzone będą natomiast osobiste zgłoszenia, pomiary kontrolne oraz ważenie załóg. Około godziny 10.30 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia regat oraz odprawa skiperów. O godzinie 13 zorganizowany zostanie start do wyścigów na wiatr lub z wiatrem. Wieczorem będzie okazja, aby posłuchać muzyki na żywo. W sobotę (7 czerwca) darmowy bufet śniadaniowy będzie czynny dla zawodników od godziny 7 do 11. O godzinie 11.30 odbędzie się start zawodników na wiatr i z wiatrem. Wieczorem także uczestnicy będą mogli wziąć udział w imprezie muzycznej. Niedziela to ostatni dzień sportowej rywalizacji. Podobnie, jak w poprzednich dniach zawodów od rana funkcjonować będzie darmowy bufet, w którym wydawane będą śniadania (od godziny 7 do 10). O godzinie 11.30 przeprowadzony zostanie start do wyścigów na wiatr lub z wiatrem. Po południu nastąpi oficjalna część zawodów. Organizatorzy wręczą nagrody, odbędzie się też uroczysta ceremonia zakończenia regat. Następnie uczestnicy wezmą udział we wspólnym obiedzie.

Na najlepszych zawodników czekają wartościowe nagrody finansowe. W klasie ORC International za zajęcie pierwszego miejsca zawodnik otrzyma 3 tysiące złotych, za drugie miejsce 2 tysiące zł, a za trzecie tysiąc. Natomiast pula nagród w klasie ORC Club wygląda następująco: za pierwsze miejsce 1500 złotych, za drugie 1000 złotych, a za trzecie 500 zł.

Gospodarzem regat będzie miasto Dziwnów. Będzie to także okazja do zwiedzenia nowo otwartej mariny w tym miejscu. Impreza ma na celu promować turystykę, sport, żeglarstwo, a także zachęcać do pobytu w nadmorskich miejscowościach, pokazując przy okazji walory tych miejsc i atrakcje turystyczne im towarzyszące.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.