Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Historia Miasta Dziwnówek

Po II wojnie światowej miejscowość funkcjonowała pod niemiecką nazwą Klein Dievenow. Jednak jej losy sięgają do początku XVI w., kiedy znajdowało się tu niespełna 7 chat należących do rybaków. Od tamtej pory aż do II połowy XX w., kiedy Dziwnówek zasłyną z zakładów lecznictwa, mieszkańcy trudnili się głównie rybactwem. Uzdrowisko przestało funkcjonować w 2005 r.

Kilka słów o

Niecałe 4,5 km od mostu zwodzonego w Dziwnowie znajduje się mała miejscowość licząca jedynie ok. 400 mieszkańców. Jej nazwa pochodzi właśnie od tego miasta. Cisza i spokój gwarantują oderwanie od pędzącego życia w wielkich aglomeracjach. Dziwnówek przyciąga turystów również nadmorskim kąpieliskiem, którego linia brzegowa wynosi 400 m.

 Oprócz piaszczystej plaży, w Dziwnówku goście znajdą także kilka innych atrakcji. Godne uwagi się tu m.in. kościół parafialny pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz imponująca latarnia morska. Ci, którzy preferują czynny wypoczynek, mogą udać się w wędrówkę Szlakiem Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim, Szlakiem Nadmorskim im. dr. Czesława Piskorskiego albo na przejażdżkę rowerową R10 Międzynarodowym szlakiem rowerowym wokół Bałtyku.

Aktualności

Archiwum

Rajd Zaślubin z morzem w Dziwnówku

15 marca 2015 r. rozpocznie się V Rajd Zaślubin. Jest to rajd historycznych pojazdów wojskowych szlakiem zaślubin Polski z morzem

więcej
Wielkie majowe grillowanie !

Ośrodek „Zorza” w Dziwnówku zaprasza na  wielkie majowe grillowanie.
28.04-05.05.2012
Tylko 750 zł

więcej
Dom Misia Ratownika gości dzieci z całego kraju ...

W dniach 04-13 grudnia 2009 w Dźwirzynie trwał turnus terapeutyczny dla dzieci ofiar wypadków komunikacyjnych w całości sfinansowany przez Stowarzyszenie Misie Ratują Dzieci. Dom Misia Ratownika gościł dzieci z całej Polski.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Latarnia morska w Dziwnówku
Latarnia morska w Dziwnówku umiejscowiona jest w centrum, przy głównej drodze prowadzącej do Dziwnowa i Międzyzdrojów. Jest to metalowa atrapa latarni morskiej, w której znajduje się obecnie sklep z pamiątkami, a kilkanaście lat temu była tam kawiarnia. Pierwotnie, w latach 70-tych była zlokalizowana w Kamieniu Pomorskim
Została tam wybudowana przez mleczarnię na Turniej Miast, organizowany przez telewizję. Władze Gminy Dziwnów zleciły przewiezienie jej do Dziwnówka i funkcjonowała jako kiosk, w którym sprzedawano produkty mleczarni. Następnie została zakupiona przez prywatne osoby. Z biegiem czasu stała się znakiem rozpoznawczym tej miejscowości. Wczasowicze chętnie fotografują się na jej tle. Widnieje w niemal wszystkich przewodnikach turystycznych oraz na kartkach pocztowych z Dziwnówka.
Źródło:
www.dziwnowek.biz
więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.