Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Jezioro Resko w Dźwirzynie

Jezioro Resko Przymorskie - dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza 300-metrowej szerokości mierzeją. Przy jeziorze znajduje się przystań oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów sportów wodnych oraz wędkowania - bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, liny i węgorze.
Jezioro Resko Przymorskie to dawna zatoka morska. Obecnie jezioro oddzielone jest od morza mierzeją szerokości 300 m. Maksymalna jego głębokość wynosi 2,5 m. Brzegi podmokłe, zarośnięte szuwarami i torfowiskiem. Resko stanowi doskonałe miejsce lęgowe i ostoję żerowania dla ptaków wodno-błotnych. Wczasowicze mogą wypoczywać pływając tu na łodziach, kajakach, żaglówkach, desce surfingowej. Jezioro Resko połączone jest z morzem kanałem o długości 1300 m, którym przy tzw "cofce" słona woda z morza wlewa się do jeziora, dlatego też występują tam gatunki ryb charakterystyczne zarówno dla wód słodkich i słonych, np. płocie, leszcze, węgorze, szczupaki, sandacze, okonie, liny , karpie i inne.
Jezioro posiada okrągły kształt i dzieli się na dwie części, dużą i płytką po wschodniej stronie, oraz małą i głębszą po stronie zachodniej. Resko to raj dla ornitologów, jest tu siedlisko ptactwa wodnego. Można spotkać niemal wszystkie kaczki występujące w Polsce, poobserwować perkozy, żurawie, trzciniaki, oraz łabędzie nieme. Atrakcją są rzeźby które nadają swoisty klimat linii brzegowej, Diabelski Wigwam, gdzie wieczorem pali się ogniska. Nad samym brzegiem jeziora usytuowane są stanice wodne, w których możemy wynająć nie tylko żaglówkę czy rower wodny, ale także łodzie wiosłowe przydatne wędkarzom. Jezioro Resko koniecznie powinni odwiedzić miłośnicy odpoczynku z wędką. Dźwirzyno ma nowoczesny port rybacki, przystań windsurfingową i jachtową, oraz przystań statku spacerowego pływającego po morzu.


Jezioro Resko w Dźwirzynie  Jezioro Resko w Dźwirzynie  Jezioro Resko w Dźwirzynie  

Zobacz pozostałe Atrakcje

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.