Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Fundacja DMKS organizuje Dni Dawcy Szpiku

W dniach 25-26 października 2016 r. Hotele Nadmorskie, które tworzą: Hotel Senator w Dźwirzynie, Hotel Unitral w Mielnie i Hotel Lidia w Darłowie, we współpracy z Fundacją DKMS organizują Dni Dawcy Szpiku

Pomysł aby wesprzeć Fundację DKMS pojawił się gdy z chorobą musi zmierzyć się jeden z pracowników sieci hotelowej - Kamila Barszczewska, dyrektor Hotelu Senator. W dniach 25-26.10.2016 odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku, na terenie wszystkich ww. hoteli - w tym w hotelu Lidia w Darłówku.
W akcji może wziąć udział i zarejestrować się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18-55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranego wymazu zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się  z kodem genetycznym chorego, wówczas dochodzi do przeszczepu. Każdy chcący wesprzeć akcję i chcący dokonać swojej rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku winien zabrać ze sobą dowód tożsamości z nr PESEL.                                           Fundacja DMKS zachęca do wsparcia chorej pracownicy Hotelu Senator przez dawców szpiku przebywających nad morzem w Dźwirzynie , Mielnie i Darłowie turystów.

 

Dni Dawcy Szpiku

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.