Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Kilka słów o

W gminie Mielno znajduje się mała miejscowość o nazwie Gąski. Mieszka tu niecałe pół tysiąca osób, ale w okresie letnim wieś budzi się do życia. Umiejscowiona nad Morzem Bałtyckim, na obszarze chronionego obszaru krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, przyciąga rok rocznie tysiące turystów. Dodatkowo zachodnia część Gąsek podlega ochronie siedlisk Trzebiatowsko - Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego.

Nad morzem wyznaczono letnie kąpielisko „Gąski 210” o długości 100 m, przy wejściu od ul. Latarników. W 2012 r. kąpielisko Gąski spełniało wytyczne wymogi jakościowe dla wody w kąpielisku Unii Europejskiej.

W pobliżu latarni skrzyżowanie znakowanych szlaków turystycznych:

Aktualności

Archiwum

W Międzyzdrojach odbył się Turniej Karate

W sobotę 29 listopada w Międzyzdrojach nad morzem odbył się  "Międzynarodowy Turniej  Karate Full - Contact  Oyama  Cup".

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Nadmorska Plaża

Czysta woda, gorący piasek i mnóstwo miejsca to idealne warunki do odpoczynku od codziennego zgiełku. Wszyscy miłośnicy sportów wodnych także będą czuli się tu spełnieni.

 Przez Gąski przebiegają aż trzy szlaki turystyczne: Szlak Nadmorski, EV10 Szlak Wokół Bałtyku oraz Szlak Rowerowy Pałacowy.

więcej
Zespół latarni morskiej

Chyba największą atrakcją turystyczną w Gąskach jest zespół latarni morskiej, który powstał w latach 1876-78. W jego skład wchodzą: latarnia morska, dom latarników, stodoła, budynek inwentarski, a także mur i ogrodzenie. Warto wspomnieć, że tutejsza latarnia uplasowała się na zaszczytnym drugim miejscu pod względem wielkości tego typu budowli w Polsce. Mierzy aż 51,2 m wysokości! Chętni mogą wspiąć się na samą górę, aby obejrzeć piękną panoramę.

więcej
Pomnik przyrody

Na działce nr 193/17 znajduje się drzewo, które w 2008 r. uznano za pomnik przyrody. Tulipanowiec amerykański posiada imponujący obwód - mierzy blisko 295 cm! W upalne dni warto schronić się pod jego cieniem.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.