Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Oferujemy w okresie: Wiosna - Lato - Jesień: pokoje 2 osobowe z łazienką, TV, czajnikiem i lodówką pokoje 3 osobowe z łazienką, TV, czajnikiem i lodówką pokoje 3 + 1 osobowe z łazienką, TV, czajniekiem i lodówką pokoje 2 osobowe z umywalkami i TV (og... więcej

Zapraszamy Państwa do nowoczesnego, przytulnego apartamentu w doskonałej lokalizacji Gdańska. 10 min spacerkiem do plaży, 200 m do sieci tras rowerowych w pasie nadmorskim, 5 km do Gdańskiej Starówki. Do Państwa dyspozycji oddajemy apartament dla 4 o... więcej

Aktualności

Archiwum

Pola nadziei na Pomorzu 2019

Już w niedzielę 7 kwietnia 2019 r. rozpocznie sie Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta dla pomorskich hospicjów. W dalszym ciągu można zostac wolontariuszem.
wolontariat@polanadzieinapomorzu.pl

więcej
Arturo Sandoval zagra w Gdańsku

Legendarny trębacz i pianista jazzowy, dziesięciokrotny zdobywca Grammy, wystąpi w lutym 2018 roku w Gdańsku

więcej
Wikingowie - musical nieletni

W czwartek 19 pazdziernika 2017 r.  w Teatrze Komedii Valldal odbędzie się spektakl "Wikingowie - musical nieletni"

więcej

Wydarzenia

Archiwum

Koncert Bożonarodzeniowy w Gdańsku

W sobotę 20 grudnia 2014r w  Gdańsku w Kościele św. Mikołaja odbędzie się koncert  oratoryjny  GF Haendle  "Mesjasz"  na którym wystąpią:  brytyjscy soliści , Polski Chór Kameralny  oraz orkiestra Capella  Bydgostienssis . Łącznie wystąpi 60 artystów a wśród nich czwórka znanych solistów z Wielkiej Brytanii: Keri Fuge ( sopran), Ben Williamson   (kontratenor) , Tyler Clark (tenor)  oraz James Oldfield (bas). Zespół Capella Bydgostienssis  z Filharmonii Po0morskiej jest zaliczany do czołowych polskich orkiestr kameralnych.  Koncert będzie  godnym wprowadzeniem  w bezpośrednie obchody Świat Bożego Narodzenia  oraz wielkim  i niezapomnianym przeżyciem dla mieszkańców Gdańska oraz  turystów i wczasowiczów przebywających  nad morzem w okresie Świąt Bożego Narodzenia. 

więcej
Podziwiaj Gdańsk z Wieży Więziennej

W centrum Gdańska otwarto nowy, czwarty w mieście, punkt widokowy.

Panoramę miasta można oglądać z poddasza Wieży Więziennej w Katowni. Punkt ma 40 metrów wysokości i trzy okna skierowane na: wschód, zachód i północ. Nie ma widoku na południe, bo znajduje się tam wentylatorownia.

W wieży mieści się Muzeum Bursztynu. Dotychczas placówka z powodów technicznych nie udostępniała wejścia na widokowe poddasze Wieży Więziennej.

Do tej pory panoramę zabytkowego miasta mieszkańcy i turyści podziwiali z kościoła św. Katarzyny, Bazyliki Mariackiej oraz Muzeum Archeologicznego.

więcej
Gdańsk oferuje coraz więcej lotów czarterowych

W tegorocznym letnim sezonie z gdańskiego lotniska można skorzystać z 23 połączeń czarterowych, w tym po raz pierwszy raz w historii lotniska na Wyspy Kanaryjskie.

Port lotniczy w Gdańsku nie słynął do tej pory z wielu połączeń czarterowych. Powodów tej sytuacji można doszukiwać się w jego lokalizacji (jest ono położone dalej od popularnych miejsc wypoczynku Polaków), a także w decyzjach biur podróży, które uważały, że większą szansę na sprzedanie wycieczki będą miały imprezy z wylotem z Warszawy czy Katowic.

W 2012 roku biura podróży oraz przewoźnicy czarterowy przygotowali najszerszą ofertę rejsów czarterowych w historii Portu Lotniczego Gdańsk. Pasażerowie polecą stąd do południowej Europy, północnej Afryki oraz zachodniej Azji. Łącznie do ich dyspozycji są 23 połączenia (w 2011 roku było ich 18). Pierwszy raz dotrzemy z Gdańska na Izmir, Korfu, Ercan (Cypr Północny) i Fuerteventurę na Wyspach Kanaryjskich. Tak jak w poprzednich latach będą również dostępne kierunki: Antalya, Barcelona, Bodrum, Chania, Dubrownik, Dalaman, Girona, Heraklion, Hurghada, Kos, Enifdha (Tunezja), Monastyr, Palma (Majorka), Rodos, Salonik, Sharm el Sheikh, Tel Aviv, Warna oraz Zakyntos. Część z nich już ruszyła, reszta wystartuje do końca czerwca.

W pierwszym kwartale 2012 roku lotnisko w Gdańsku obsłużyło 30 tysięcy pasażerów. W analogicznym okresie 2011 roku było ich ponad 15 tysięcy. Jak widać większa liczba kierunków zapewnia większą liczbę pasażerów.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Nowy punkt widokowy Zatoki Gdańskiej
Na Wyspie Sobieszewskiej  wybudowano zbiornik wodny , który ma zapewnić odpowiednie ciśnienie wody dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej.  Na zbiorniku tym wykonano taras widokowy , który znajduje się 45 m n.p.m.  Taras ten jest nie lada gratką dla turystów , gdyż z niego można podziwiać Zatokę Gdańską, okoliczne lasy oraz panoramę Gdańska z stoczniowymi dźwigami . W tym sezonie wieża jest dostępna dla zwiedzających od 9 września do 3 października a w przyszłym sezonie będzie otwarta od maja do września.  Turystów , którzy będą na wczasach nad morzem w Trójmieście  i okolicy  zachęcamy do odwiedzenia punktu widokowego na  Wyspie Sobieszewskiej.
więcej
Jarmark dominikański w Gdańsku

W tym roku obchodzimy już 753 rocznicę Jarmarku dominikańskiego w Gdańsku, czyli jednej z największych imprez plenerowych w Europie. Organizowana jest corocznie w lecie na Głównym Mieście.

 Jarmark powstał z inicjatywy zakonu dominikanów i to właśnie od nich zaczerpnięto jego nazwę. W 1260 r. imprezę ustanowiono bullą papieską Aleksandra VI, aby nakłonić wiernych do udziału w odpuście z okazji dnia św. Dominika. Święto było o tyle ważnym wydarzeniem, iż pozwalało uzyskać 100 dni zwolnienia z czyśćca. Początkowo jarmark nie był organizowany w celach handlowo - kulturalnych, ale miał służyć wszelkiego rodzaju modłom oraz zabawom. Dopiero wraz z upływem lat przybrał dzisiejszą formę. Okres II wojny światowej przerwał celebrację dnia św. Dominika na 33 lata. Obchody powróciły w 1972 r. i od tego czasu trwały aż 2 tygodnie.

 

Z racji rosnącej z roku na rok popularności jarmarku dominikańskiego, w 2004 r. wydłużono go do 3 tygodni. Orientacyjnie podaje się, że przez ten czas bierze w nim udział blisko 5 mln ludzi. Wielu przyjeżdża specjalnie na tą okazję z różnych części naszego kraju, a nawet zza granicy.

Czego możemy spodziewać się jadąc do Gdańska na jedną z największych imprez w Europie? Przede wszystkim dużo dobrej zabawy oraz mnóstwa stoisk z tradycyjnym jedzeniem, gdańskimi specjałami oraz pamiątkami. Nie mniejszą popularnością cieszą się także kramy m.in. z galanterią, antykami oraz pchli targ czy wesołe miasteczko. Co roku organizatorzy przygotowują program kulturalny jarmarku, w którym znajdują się np. festiwale, pokazy sztucznych ogni, korowody i parady uliczne, zabawy sportowe, koncerty i wiele innych. Tradycją jest już bieg św. Dominika, który odbywa się w 5 kategoriach i prowadzi od Fontanny Neptuna na Długim Targu do ulicy Długiej.

 Każdy, kto jeszcze nie miał okazji wziąć udziału w jarmarku dominikańskim organizowanym w Gdańsku, powinien nadrobić zaległości jak najszybciej. Impreza rozpoczyna się końcem lipca, a kończy dopiero w połowie sierpnia, więc z pewnością wszyscy znajdą dogodny termin na odwiedzenie Pomorza.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.