Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Festiwal Filmów nad morzem w Gdyni

W dniach 19-24 września 2016 r. w Gdyni odbędzie się 41. edycja Festiwalu Filmowego

 Jest on najważniejszą polską imprezą filmową, posiadającą status narodowego festiwalu filmowego, która w zasadniczy sposób przyczynia się do upowszechniania kultury filmowej i promocji polskiego dorobku filmowego w kraju i za granicą. Wydarzenie i projekcje filmowe odbywać się będą w Gdyńskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym i Multikinie.  Organizatorzy na obejrzenie nominowanych filmów zapraszają kinomanów z Trójmiasta i turystów wypoczywających nad morzem w Gdyni, Gdańsku i Sopocie. 
Komitet Organizacyjny 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, na podstawie propozycji Zespołu Selekcyjnego oraz Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, Michała Oleszczyka, zadecydował o przyjęciu do Konkursu Głównego 16 tytułów, które powalczą o Złote Lwy i inne nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe.
Są to: "Czerwony pająk" (reż. Marcin Koszałka), "Fale" (reż. Grzegorz Zariczny), "Jestem mordercą" (reż. Maciej Pieprzyca), "Kamper" (reż. Łukasz Grzegorzek), "Królewicz Olch" (reż. Kuba Czekaj), "Las, 4 rano" (reż. Jan Jakub Kolski), "Na granicy" (reż. Wojciech Kasperski), "Ostatnia rodzina" (reż. Jan P. Matuszyński), "Plac zabaw" (reż. Bartosz M. Kowalski), "Planeta singli" (reż. Mitja Okorn), "Sługi Boże" (reż. Mariusz Gawryś), "Szczęście świata" (reż. Michał Rosa), "Wołyń" (reż. Wojciech Smarzowski), "Wszystkie nieprzespane noce" (reż. Michał Marczak), "Zaćma" (reż. Ryszard Bugajski), "Zjednoczone stany miłości" (reż. Tomasz Wasilewski).

W Konkursie Inne Spojrzenie znalazły się cztery filmy: "Biuro budowy pomnika" (reż. Karolina Breguła), "Kryształowa dziewczyna" (reż. Artur Urbański), "Ederly" (reż. Piotr Dumała), "Zud" (reż. Marta Minorowicz). Sekcja Inne Spojrzenie w formule konkursowej organizowana jest po raz drugi. W 2014 roku sekcja ta miała charakter przeglądu, prezentującego filmy o szczególnej formule artystycznej. Adresowana jest do twórców filmów międzygatunkowych, eksperymentalnych, wymykających się jednoznacznej klasyfikacji. Główną nagrodą w konkursie jest Złoty Pazur. Nagroda "za odwagę formy i treści" ma wartość finansową 30 000 zł (18 000 zł dla reżysera i 12 000 zł dla producenta)
 

Festiwal Filmów nad morzem w Gdyni

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.