Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Koncert Aloszy Awdiejewa nad morzem w Gdańsku

1 października 2016 r. o godz. 17.00 na scenie teatralnej Domu Technika NOT w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6 odbędzie się koncert Aloszy Awdiejewa

To Człowiek - instytucja, człowiek -orkiestra. Alosza Awdiejew jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem - profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r. Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, gdzie osiadł na stałe i prowadził amatorskie chóry. Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.
Mieszkańców Trójmiasta oraz turystów wypoczywających nad morzem w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zachęcamy do wysłuchania na żywo koncertu Aloszy Awdiejewa. 

Koncert Aloszy Awdiejewa nad morzem w Gdańsku

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.