Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Koncert muzyki alternatywnej nad morzem w Gdańsku

8 października 2016 r. o godz. 19.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Ołowianka odbędzie się wyjątkowy koncert – KROKE & TOMASZ STAŃKO

 
Będzie jazz, klezmer, etno, improwizacja, czyli światowej klasy dialog muzyczny jednego z najwybitniejszych  trębaczy naszych czasów  z krakowskim triem instrumentalistów.
Tomasz Stańko to  jedna z najwybitniejszych osobowości polskiej kultury i sztuki. Trębacz i kompozytor jazzowy, rozpoznawany i zapraszany do występów na całym świecie. Od niemal dekady regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy prestiżowej ankiety amerykańskiego magazynu „Down Beat”. Występować zaczął pod koniec lat 50-tych. Współpracował z Krzysztofem Komedą, Adamem Makowiczem, Edwardem Vesalą, Cecilem Taylorem, Bobo Stensonem, Andersem Jorminem, Tonym Oxleyem, i Lee Konitzem. Wydał 37 albumów. Jest również autorem muzyki filmowej i teatralnej. Na stałe mieszka w Nowym Jorku.
 KROKE -zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.  Zespół Kroke od 22 lat buduje własny muzyczny styl i wciąż szuka nowych artystycznych wyzwań. Inspiruje ich głównie muzyka żydowska, nie do końca jednak trzymają się granic nurtu. Lubią mieszać, poszukiwać, sięgają często także do etnicznych źródeł, ale  to improwizacja jest ich wizytówką. Dlatego wszystkie swoje albumy studyjne stworzyli dając się ponieść chwili, nastrojowi.
Organizatorzy zachęcają miłośników muzyki alternatywnej z Trójmiasta oraz turystów wypoczywających nad morzem w Gdańsku , Gdyni i Sopocie do tego wysłuchania wyjątkowego koncertu 

Koncert muzyki alternatywnej

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.