Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Koncert Czerwonych Gitar nad Bałtykiem

21 listopada 2016r o godz. 19.00 w Filharmonia Baltica w Gdańsku Ołowianka odbędzie się koncert Czerwonych Gitar

Zespół Czerwone Gitary powstał 03 stycznia 1965 roku Gdańsku. - Nazwali się "Czerwone Gitary" - bo taki był kolor gitar, na których grali.
W 1965 roku ruszają w swoją pierwszą trasę koncertową pod hasłem "Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce".- W 1969 roku w Cannes we Francji, wręczono Zespołowi trofeum " TROFEUM MIDEM ". Taką samą nagrodę otrzymała na tym festiwalu również grupa "The Beatles". W marcu 2006 na koncercie Sali Kongresowej w Warszawie z okazji jubileuszu 40 lecia Zespołu - Czerwone Gitary otrzymały nagrodę "Marmurowego Krążka" za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii. Łącznie sprzedano ok. 12 milionów płyt zespołu (nie licząc pirackich).Czerwone Gitary zdobyły 14 Platynowych Płyt. W tym roku ukaże się nowa płyta zespołu zatytułowana "Czerwone Gitary - o miłości". Zespół także po raz pierwszy w swojej historii zagra z towarzyszeniem Wielkiej Orkiestry Gdańskich Symfoników w cyklu koncertów "CZERWONE GITARY - SYMFONICZNIE".
Organizatorzy na koncert jakże zasłużonego zespołu zapraszają mieszkańców Trójmiasta oraz turystów przebywających na jesiennych wczasach nad morzem w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Koncert Czerwonych Gitar nad Bałtykiem

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.