Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Pola nadziei na Pomorzu 2019

Już w niedzielę 7 kwietnia 2019 r. rozpocznie sie Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta dla pomorskich hospicjów. W dalszym ciągu można zostac wolontariuszem.
wolontariat@polanadzieinapomorzu.pl

W ramach wydarzenia odbędzie się sztafeta motocyklistów, występ orkiestry, bębniarzy, szczudlarzy. Ponadto zaplanowano, że 4 tysiące wolontariuszy będzie wręczało żonkile w zamian za datki do skarbonek. 7 kwietnia hospicja z Pucka, Gdyni, Sopotu i Gdańska organizują wielką kwestę na rzecz swoich podopiecznych - Pola Nadziei na Pomorzu.
W 2019 Pola Nadziei zorganizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynową Przystanią" oraz Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio.

W 2018 r. dzięki kweście udało się zebrać 663 225,37 zł. To ogromne wsparcie dla hospicjów, których misją jest zapewnianie osobom u kresu życia jak najlepszej opieki. Zespół hospicyjny to grono specjalistów, którzy otaczają wsparciem chorych: dorosłych i dzieci. Lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, pracownicy socjalni, rehabilitanci i wolontariusze dbają o jak największy komfort pacjentów. Opieka hospicyjna świadczona jest zarówno stacjonarnie, w Domach Hospicyjnych, ale także w domach chorych, do których zespół hospicyjny dojeżdża z regularnymi wizytami.

Cel akcji
Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, a także zwrócenie uwagi ideę opieki hospicyjnej. Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu, zorganizowane przez Fundację Marie Curie Cancer Care. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki.

Pola Nadziei na Pomorzu, czyli Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynową Przystanią" oraz Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio.

Organizowana każdej wiosny zbiórka, pozwala hospicjom finansować opiekę nad dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia. Słowo hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes - "gość" i hospitium - "gościna". Zespoły hospicyjne odpowiadają na medyczne, ale również zwyczajne, ludzkie potrzeby pacjentów: bliskości, rozmowy. W swojej misji kierują się hasłem "Hospicjum to też Życie".

PROGRAM:
Puck

09.30−09.45 Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12

Gdynia

10.30−10.45 Hospicjum im. św. Wawrzyńca, ul. A. Dickmana 6

Sopot

11.20−11.35 Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa, al. Niepodległości 632

Gdańsk

11.00 Wspólne kwestowanie na terenie Głównego Miasta

11.40−12.10 Dołączają samochody − parking Ergo Arena, pl. Dwóch Miast 1

12.00 Wręczenie nagród Honorowego Wolontariusza i Filantropa Fundacji Hospicyjnej. Sala Wety w Ratuszu Głównego Miasta. Po uroczystości wspólne złożenie żonkilowego bukietu przy grobie śp. Prezydenta Pawła Adamowicza w bazylice Mariackiej

13.15 Żonkilowa Parada
Kolorowy pochód podopiecznych, pracowników i wolontariuszy gdańskich hospicjów oraz ich przyjaciół przejdzie od ul. Podwale Staromiejskie (zbiórka na wysokości Piekarni-Cukierni Pellowski) przez Targ Węglowy do fontanny Neptuna

14.10 Finał z uroczystym przekazaniem flagi Pól Nadziei na Pomorzu, symbolu promocji idei hospicyjnej, na ręce władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Regulamin Parady dostępny jest na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl

Ponadto:

Puck

16.00 Koncert Karoliny Wojtko, Puckie Hospicjum, hol główny
17.45 Projekcja filmu Malowany motyl, Puckie Hospicjum, sala konferencyjna

Gdynia

16.00 Koncert charytatywny Filmowe granie na pomaganie, Szkoła Muzyczna im. Z. Noskowskiego ul. Biskupa Dominika 13a

Pola Nadziei na Pomorzu

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.