Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego

To już druga odsłona Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który został przeniesiony z Sopotu do Gdańska.

W tym roku artystów można było podziwiać w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.  Ponadto organizatorzy postarali się jeszcze bardziej i zaplanowali 3 a nie jak w tamtym roku 2 koncerty. Oprócz Koncertu Interpretacji (część konkursowa) i Gali Finałowej (gdzie występowali najlepsi) odbył się również koncert Agnieszki Wilczyńskiej z piosenkami z najnowszej plyty "Tutaj mieszkam" do której teksty napisał właśnie Wojciech Młynarski.

W tym roku w konkursie zaprezentowało się 12 osób, wśród których były osoby, które były już laureatami innych konkursów poetyckich, przez co poziom konkursu stał w tym roku na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężczynią konkursu (Grand Prix Festiwalu) została Marta Chyczewska, która w bardzo dojrzały sposób zaprezentowała emocjonalne utwory "Ogrzej mnie" i "Piosenkę starych kochanków". Tegoroczny wysoki poziom sprawił że Jury miało wyjątkowo trudny orzech do zgryzienia. Przewodniczyl im oczywiście Wojciech Młynarski. W składzie jury byli: Maria Szabłowska, Grzegorz Wasowski, Jerzy Derfel oraz Jacek Bończyk.

Drugą nagrodę (czyli I miejsce po Grand Prix) otrzymał Piotr Kosewski (aktor sopockiego Teatru na plaży) za utwory "Walc na tysiąc pas" oraz "Babę o sześciu cyckach".
Trzecia nagroda czyli II miejsce zajął zespół wokalny Trio Tinika za utwory "Gdy się znajduje przyjaciela" i "Nie próbuj zatrzymac miłości". III miejsce przypadło Agacie Różankowskiej za utwory: "Walc przedświt" i "Piosenka o szafie". Publiczności najbardziej podobał się występ Mateusza Webera.

Konkurs prowadził na swoim wysokim poziomie Andrzej Poniedzielski.

Na koniec odbył się bardzo udany Koncert laureatów pod hasłem Młynarski & Wasowski.  Publiczność , która przybyła na festiwal była bardzo zachwycona, wszyscy zgodnie twierdzili że przeprowadzka do Teatru Szekspirowskiego wyszła wszystkim na dobre. Sam Wojciech Młynarski stwierdził, że poziom artystyczny wykonawców był w tym roku wyjątkowo wysoki i problemem dla jury było kogo tak naprawdę nagrodzić. Wynika z tego, że świetnym pomysłem jest organizować festiwale w takim miejscu i jest to też niezwykła gratka dla osób spedzających urlop nad morzem aby posłuchać mistrzowskiej poezji Młynarskiego na niezwykle wysokim poziomie aktorskim i wokalnym.

Wojciech Młynarski

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.