Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Boże narodzenie nad morzem z Bachem

21-szego grudnia o godzinie  16-tej w Parafii pw Matki Odkupiciela odbędzię się koncert charytatywny Oratorium na Boże Narodzenie Jana Sebastiana Bacha.

Będzie to koncert wykonany na instrumentach dawnych. Dzieło J.S. Bacha jest wykonywane bardzo rzadko, szczególnie na instrumentach dawnych.
W koncercie wystąpi Cappella Gedanensis pod dyrekcją Paula Esswooda. Paul Esswood jest bardzo znanym na świecie kontratenorem. Pracował w teatrach operowych w Europie i w Ameryce. To pierwszy kontratenor, który wystąpił w mediolańskiej La Scali. Jego repertuar jest bardzo bogaty, uczestniczył w przeszło 150-ciu nagraniach płytowych. Ponadto Paul Esswood to profesor wokalnej interpretacji barokowej w Royal Academy of Music. a także gdańskiej Akademii Muzycznej. Występuje też regularnie z męskim zespołem wokalnym Pro Cantione Antiqa, oraz The Musicke Companye. Ponadto współpracuje z klawesynistką Helen Rogers i lutnistą Jungenem Hubscherem. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu podejmuje się też dyrygowania. W Wielkiej Brytanii dyrygował już kilka światowej sławy orkiestr i brał udział w wystawieniu wielu oper. Kierował również wykonaniem "Water Music" Handla na festiwalu muzycznym "Antiquarium" w Moskwie. To prawdziwa przyjemność dla Gdańszczan i osób przebywających w tym czasie na urlopie nad morzem aby wziąć udział w tym koncercie.
Cappella Gedanensis której założycielem jest prof. dr Alina Kowalska-Pińczak, pedagog, wokalista i była dziekan Wydziału Teorii i Kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka licznych nagród i odznaczeń m.in. Ministra Kultury i Sztuki, Prezydenta Miasta Gdańska, za całokształt twórczości uzyskała Pomorską Nagrodę Artystyczną - 2000, Medal Edukacji Narodowej - 2002, Zasłużony Kulturze - Gloria Artis - 2007. Otrzymała także tytuł Radiowej Osobowości Roku - 2005 i Kobiety Sukcesu - 2008 w plebiscycie czytelników tygodnika "Twój Wieczór". Autorka licznych publikacji naukowych z dziedziny kształcenia słuchu, pedagogiki specjalnej i wokalistyki.
Naprawdę warto to zobaczyć.

Wystąpią:
Cappella Gedanensis - pod dyrekcją Paul'a Esswooda'a

Soliści:
Hanna Kwiatkowska - sopran
Mirosław Małecki - alt
Karol Kozłowski - tenor
Artur Janda - bas

Bilety w cenie 10 zł
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Cappella Gedanensis

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.