Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Gdańsk oferuje coraz więcej lotów czarterowych

   

W tegorocznym letnim sezonie z gdańskiego lotniska można skorzystać z 23 połączeń czarterowych, w tym po raz pierwszy raz w historii lotniska na Wyspy Kanaryjskie.

Port lotniczy w Gdańsku nie słynął do tej pory z wielu połączeń czarterowych. Powodów tej sytuacji można doszukiwać się w jego lokalizacji (jest ono położone dalej od popularnych miejsc wypoczynku Polaków), a także w decyzjach biur podróży, które uważały, że większą szansę na sprzedanie wycieczki będą miały imprezy z wylotem z Warszawy czy Katowic.

W 2012 roku biura podróży oraz przewoźnicy czarterowy przygotowali najszerszą ofertę rejsów czarterowych w historii Portu Lotniczego Gdańsk. Pasażerowie polecą stąd do południowej Europy, północnej Afryki oraz zachodniej Azji. Łącznie do ich dyspozycji są 23 połączenia (w 2011 roku było ich 18). Pierwszy raz dotrzemy z Gdańska na Izmir, Korfu, Ercan (Cypr Północny) i Fuerteventurę na Wyspach Kanaryjskich. Tak jak w poprzednich latach będą również dostępne kierunki: Antalya, Barcelona, Bodrum, Chania, Dubrownik, Dalaman, Girona, Heraklion, Hurghada, Kos, Enifdha (Tunezja), Monastyr, Palma (Majorka), Rodos, Salonik, Sharm el Sheikh, Tel Aviv, Warna oraz Zakyntos. Część z nich już ruszyła, reszta wystartuje do końca czerwca.

W pierwszym kwartale 2012 roku lotnisko w Gdańsku obsłużyło 30 tysięcy pasażerów. W analogicznym okresie 2011 roku było ich ponad 15 tysięcy. Jak widać większa liczba kierunków zapewnia większą liczbę pasażerów.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.