Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Dar Młodzieży już w domu

Gdynia powitała Dar Młodzieży. Po ponad 10 miesiącach Rejsu Niepodległości dookoła świata Dar Młodzieży przypłynął w czwartek do Gdyni. Żaglowiec odwiedził 23 porty w kilkunastu państwach. 

Na powitaniu Daru Młodzieży w Gdyni minister gospodarki morskiej ogłosił start programu budowy następcy białej fregaty! Będziemy się przyglądać, choć Dar Młodzieży nie wygląda na staruszka.
W czasie rejsu przez pokład Daru Młodzieży przewinęło się ponad 530 studentów i uczniów szkół morskich, a także 400 laureatów konkursu związanego z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Załoga była zmieniana osiem razy. W trakcie rozpoczętej 20 maja ubiegłego roku podróży Dar Młodzieży odwiedził 23 porty w kilkunastu państwach świata. Trasa wiodła m.in. przez: Tallin, Kopenhagę, Stavanger, Bremenhaven, Bordeaux, Teneryfę, Dakar, Kapsztad, Mauritius, Dżakartę, Singapur, Szanghaj, Osakę, San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Miami, Ponta Delgada i Londyn. W trakcie 313 dni rejsu jednostka przepłynęła około 37 tysięcy mil morskich.
W każdym z portów, do których jednostka zawijała, odbywała się impreza promująca Polskę i jej niepodległość. Jednym z istotniejszych punktów wyprawy był udział załogi w styczniu w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Ojciec Święty przyjął uczestników rejsu na prywatnej audiencji. Organizatorami Rejsu Niepodległości byli: armator żaglowca Uniwersytet Morski w Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Jednym z głównych darczyńców podróży była Polska Fundacja Narodowa, która przekazała na ten cel sześć milionów złotych.
Piękna relacja z wpłynięcia Daru Młodzieży do Gdyni na:
www.tvn24.pl

Dar Młodzieży

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.