Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: VOLVO Gdynia Sailing Days

   

Siedemnastego lipca rozpocznie się VOLVO Gdynia Sailing Days. Będzie to już czternasta edycja imprezy, która pozwala nazywać Gdynię „żeglarską stolicą Polski”. Co wydarzy się tym razem? I dlaczego tak ważna jest ta impreza?

Udział w imprezie zapowiedziało blisko tysiąc zawodników. Impreza, zarówno jej część sportowa, jak i rozrywkowa potrwa do 28 lipca. W tym czasie dużo będzie się działo na wodzie, ale też na plaży i w marinie. Podczas tegorocznej edycji VOLVO Gdynia Sailig Days odbędzie się sześć wydarzeń sportowych. Zaprezentują się na nich zarówno ci doświadczeni żeglarze, utytułowani na olimpiadach, jak i ci którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie regat. Zorganizowane zostaną trzy imprezy o randze światowej, które wpisane są w ranking prowadzony Międzynarodową Federację Żeglarską ISAF. Jednym z najważniejszych wydarzeń będą Mistrzostwa Świata klasy Micro. Przygotowane zostaną również wyścigi o Puchar Miasta Gdyni, wyścigi regat Delphia24 i A-Class, wyścigi o Puchar Trenerów w klasie Optimist, Gdynia Match Cup, a także mistrzostwa świata juniorów w klasie 49er i 49er FX. Jak widać zapowiada się wiele sportowych rozgrywek.

Poza zmaganiami i rozgrywkami na wodzie, wiele wydarzy się również na lądzie. W Marinie w Gdyni zbudowane zostanie na tę okazję specjalne miasteczko imprezy. Tam na wszystkich czekać będą atrakcje, konkursy, spotkania ze znanymi żeglarzami, zabawy dla najmłodszych, zmagania sportowe (między innymi turniej piłki siatkowej), a także oficjalne rozpoczęcia i zakończenia regat oraz dekoracje zwycięzców. Wiodący partner imprezy, marka Volvo zaprezentuje swoje najnowsze modele samochodów. Będzie to zatem także nie lada gratka dla miłośników motoryzacji.

VOLVO Gdynia Sailing Days to co roku ważniejsze wydarzenie, coraz bardziej znaczące w polskim kalendarzu sportowym. Z roku na rok przyciąga więcej osób i jest szerzej komentowany. Dziś nie ma już w Polsce mediów sportowych, które nie zwróciłyby uwagi na to wydarzenie. Nie brakuje też transmisji z kolejnych zmagań na wodzie.

Przez czternaście lat impreza zyskała popularność zarówno wśród polskiej kadry żeglarskiej, jak i naszych zagranicznych gości. Jej obecny wygląd pokazuje, iż Gdynia predysponuje fantastycznym zapleczem i innowacyjnymi rozwiązaniami, które pomagają w organizacji takich przedsięwzięć. Kilkunastodniowe wydarzenie jest też dobrą formą promocji dla Gdyni, pozwala zaprezentować walory turystyczne miasta oraz przyjazne nastawienie do turystów. W imprezie udział chętnie biorą żeglarze w różnym wieku. Na lądzie nie nudzą się też widzowie i turyści, na których czeka moc atrakcji. Po każdych zakończonych VOLVO Gdynia Sailing Days jej organizatorzy myślą już o kolejnej edycji imprezy. Natomiast każdy kto choć raz pojawi się w Gdyni podczas tego eventu, zapewnia, że wróci tu znowu.


volvo   volvo1  

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.