Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Domek drewniany z aneksem i łazienką (zdj. powyżej)     Oferujemy domki letniskowe i holenderskie oraz pokoje 3, 4, 5 osobowe w domku z pełnym węzłem sanitarnym (umywalka, prysznic, wc). Na wyposażeniu TV, zastawa kuchenna, kuchenka, lo... więcej

Zapraszamy Państwa na wypoczynek do domków  drewnianych oraz pokoi. Zapewniamy Państwu komfortowe warunki, miły wypoczynek w ciszy i spokoju wśród zieleni, z dala od zgiełku i hałasu. 600 metrów od centrum, 900 metrów od morza. Teren duż... więcej

Zapraszamy do nowo powstałych  domków letniskowych  w miejscowości  Jezierzany  k/Jarosławca. Miejscowość położona nad jeziorem Wicko, około 2 km od morza (Jarosławiec). To wspaniałe miejsce dla tych, którzy cenią sobie ciszę i sp... więcej

 SERDECZNIE ZAPRASZA DO RODZINNEGO OŚRODKA WYPOCZYNKOWEGO "DUET DOMKI"  położonego w zacisznym miejscu wśród przepięknej, uroczej roślinności zieleni i kwiatów naszego ogrodu .W komfortowo urządzonych wnętrzach naszych domków nasi mili Goś... więcej

Jeśli macie dość wakacji w ciasnych pokoikach i wiecznego przepychania się wśród tłumu turystów to zapraszamy do nas.Przystanek Lato mieści się na krańcu Jarosławca, z dala od zgiełku miasteczka. Nasza miejscówka jest na uboczu, choć tylko 15 minu... więcej

Historia Miasta Jarosławiec

Historia Jarosławca rozpoczyna się w 1459 r., kiedy jeszcze nosił nazwę Garzhouede. Tutejsi mieszkańcy trudnili się wówczas głównie rybactwem. Nierzadko również, jak przystało na morską miejscowość, ich dodatkowym dochodem była sprzedaż bursztynu. Dane z 1648 r. wskazują, że wieś zamieszkiwało czterech kmieci, siedmiu zagrodników z rodzinami i szesnastu parobków. Na początku wieku XX dzisiejszy Jarosławiec zasiedlała jedynie ludność niemiecka. Obecną nazwę nadano mu w 1947 r.

Kilka słów o

Jarosławiec to niewielka miejscowość rekreacyjno-wypoczynkowa, położona na Wybrzeżu Słowińskim. Atrakcyjność wsi zwiększają umiejscowione wokoło lasy sosnowe oraz klify, które rozciągają się na 2 km wzdłuż brzegu. Najwyższe z nich sięgają nawet do 45 m wysokości! Na wschód od Jarosławca znajduje się poligon wojsk NATO. Wszyscy miłośnicy historii mogą tu podziwiać budynki o konstrukcji szachulcowej pochodzące z XIX i XX w. Będąc w Jarosławcu warto udać się również na kąpieliska, aby zrelaksować się i odpocząć na świeżym powietrzu.

Okoliczne jeziora:
Okoliczne jeziora to Kopań i Wicko. Jezioro Kopań jest dostępne dla turystów od strony miejscowości Wicie, jednak trzeba z plaży Wicia iść 3km plażą.

Aktualności

Archiwum

Zakończono potężną inwestycję nad morzem w Jarosławcu

Od początku 2015 r. w Jarosławcu trwała inwestycja Urzędu Morskiego w Słupsku realizowana w ramach projektu "Ochrona brzegu morskiego w Jarosławcu"

więcej
XV Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy nad morzem w Jarosławcu

W grudniu br. nad morzem w Jarosławcu odbył się  XV Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy "Powitanie Zimy 2015"

więcej
Wczasy nad morzem z basenem

Jesteśmy coraz bardziej aktywni fizycznie. Lubimy sport, lubimy być w ruchu, sprawia nam to przeogromną radość i przyjemność

więcej

Wydarzenia

Archiwum

Warsztaty Decoupage'a w Jarosławcu
Przed świętami wielkanocnymi w świetlicy Informacji Turystycznej w Jarosławcu przeprowadzono warsztaty plastyczne  Decoupage'a . Na zajęcia przybyło wiele Pań z Jarosławca, które poznały  nową technikę  zdobienia  oraz  same ozdobiły jaja wielkanocne , szklane butelki i inne ceramiczne przedmioty.
Decoupage to technika zdobienia polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki. Następnie    na powierzchnię pokrytą  papierem  nanosimy kilkakrotnie warstwę lakieru , tak aby całkowicie wtopił  się i nie był wyczuwalny przy dotyku. Przedmiot wygląda tak jakby  był malowany.
Zajęcia prowadziła Pani Beata Zosiuk mieszkanka gminy Postomino.
więcej
Wielka inwestycja nad morzem w Jarosławcu

W Jarosławcu prowadzona będzie jedna z największych inwestycji w historii Urzędu Morskiego w Słupsku.

Za kwotę ponad 92 milionów złotych zostanie wybudowanych pięć odcinków falochronów brzegowych  o długości 250m (3 szt.) i 100 m ( 2szt.). 

Zadaniem falochronów  będzie wygaszanie falowania morskiego , które aktualnie dociera do opaski brzegowej  co spowodowało ,że wzdłuż opaski brzegowej nie ma plaży. Akwen ograniczony pomiędzy istniejącą opaską brzegową a falochronami będzie tworzył basen zatrzymując drobnych rozmiarów rumowisko  stymulując budowę plaży.  Inwestycja w Jarosławcu będzie dużym wyzwaniem  logistycznym,  gdyż do budowy falochronu potrzeba 370tys ton kamieni. Połowa tego  materiału na miejsce budowy dotrze droga morską poprzez port  w Darłowie. Pozostała część zostanie dowieziona  transportem samochodowym i kolejowym.
Wykonawca będzie korzystał  z bocznicy kolejowej poligonu w Wicku Morskim  oraz ze stacji kolejowej w Darłowie.  
Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia 2015r. Prace w Jarosławcu prowadzić będzie firma Budimex Budownictwo z Warszawy. 
więcej
Rajd nordic walking w Jarosławcu

9 listopada 2014 roku Centrum Kultury i Sportu w Jarosławcu organizuje rajd pn. "Spacer aktywnym sposobem na zdrowie". Start rajdu nastąpi o godz. 9:00 z Ośrodka Wczasowego Przywodny  przy ul, Spacerowej 6. 
Podczas rajdu zaplanowane jest zwiedzanie muzeum Bursztynu  a około godz. dwunastej przewidziany jest wspólny marsz z morsami ( będzie otwarcie sezonu kąpielowego morsów) oraz  poszukiwanie bursztynu na plaży.
Zapraszamy wszystkich chętnych a szczególnie turystów i wczasowiczów przebywających w Jarosławcu do wzięcia udziału w tym rajdzie. 

Wpisowe tylko 5zl. 

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Przystań morska w Jarosławcu

Od 1994 r. w Jarosławcu funkcjonuje przystań morska dla rybaków.
Obejmuje ona: dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, plac o powierzchni ponad 950 m2 oraz akwatorium. Warto udać się na przystań, aby zobaczyć malownicze kutry i kupić świeżą rybę. A może właśnie tobie uda się znaleźć imponujący bursztyn wyrzucony przez fale morskie?

więcej
Aquapark

Na początku lipca 2008 r. został otwarty Aquapark, którego powierzchnia basenu wynosi aż 770 m2. Umiejscowiony przy sanatorium Panorama Morska cieszy się nie małą popularnością wśród turystów. Jest tym bardziej atrakcyjny, ponieważ znajduje się pod gołym niebem. W skład całego kompleksu wchodzą trzy baseny: ze sztuczną falą, rekreacyjny oraz wielofunkcyjny. Aquapark czynny jest od maja do września.

więcej
Latarnia morska w Jarosławcu

Latarnię morską w Jarosławcu wybudowano w 1829 r., a następnie przebudowana w 1902 r. Budowla została wyniesiona na wysokość ok. 33,3 m. Jej światło dociera nawet na odległość 24 mil morskich, czyli ponad 44 km!

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.