Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Atrakcje nad Bałtykiem

Atrakcje nad Bałtykiem 

Morze to jedno z miejsc, które jest szczególnie chętnie wybierane jako cel wyjazdów, szczególnie wakacyjnych. Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, bardzo często wybierają zagraniczne morza. Czasami wynika to głównie z tego, iż ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile atrakcji czeka na nich na Bałtykiem. Warto zatem zwrócić uwagę na niektóre ciekawe propozycje.

Nad polskim morzem znajduje się między innymi bardzo duża ilość zabytków, które z pewnością zainteresują w szczególności wszystkich pasjonatów historii. Jednym z nich jest niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, który obecnie pełni funkcję muzeum. Jest to pierwszy obóz utworzonych na ziemiach Polski, biorąc pod uwagę jej granice ustalone po II wojnie światowej. Nie jest to jedyny ciekawy obiekt na Kaszubach. W niewielkim Rzucewie znajduje się piękny zamek, zbudowany w 1840 roku. Dawniej był on rezydencją polskich arystokratów, natomiast dziś znajduje się tutaj hotel. Warto odwiedzić również Westerplatte, które znane jest z bohaterskiej walki podczas niemieckiej kampanii wrześniowej. Aktualnie można zobaczyć pozostałości koszar oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża. Nie można również pominąć dużej ilości zamków krzyżackich, które znajdują się w województwie pomorskim, na przykład w Malborku, Bytowie czy Elblągu.

Wspaniałych zabytków nie brakuje również na Pomorzu Zachodnim. Na przykład w Kamieniu Pomorskim zwiedzić warto Katedrę pw. św. Jana Chrzciciela, której historia sięga XII w. Podziwiać w niej można między innymi wspaniałe organy barokowe, mające 13 metrów długości. Inny wspaniały obiekt to kaplica templariuszy, znajdująca się w Chwarszczanach. Została ona zbudowana w XIII w. i stanowi najciekawszą w Polsce pamiątkę po tym zakonie. Można w niej zobaczyć między innymi polichromie z XIV w., które przedstawiają dwunastu apostołów oraz postać świętego Krzysztofa. Doskonałym wyborem jest również wyprawa na wyspę Wolin, gdzie znajduje się „Centrum Słowian i Wikingów”. W tym wyjątkowym miejscu można przekonać się, jak wyglądały osady na przełomie IX i X w. Latem odbywają się tutaj Festiwale Wikingów, które przyciągają bardzo duże rzesze ludzi.

Oczywiście tereny nadmorskie to nie tylko zabytki historyczne. Na brak atrakcji nie mogą również narzekać wielbiciele przyrody. Odwiedzając Słowiński Park Narodowy można zobaczyć wydmy bądź lasy Mierzej Helskiej. W miejscu tym zapewnione zostały doskonałe warunki do edukacji odnośnie tutejszej fauny i flory. Z pewnością warto także polecić Woliński Park Narodowy, w którym można podziwiać takie zwierzęta jak kuny leśne, piżmaki, gronostaje czy żubry. Nie brakuje również wspaniałej roślinności, wśród której nie brakuje bardzo rzadkich gatunków, takich jak żywiec cebulkowy, perłówka jednokwiatowa bądź długosz królewski. Na Pomorzu znajduje się także duża ilość rezerwatów przyrody oraz parków krajobrazowych.

Baza noclegowa nad Bałtykiem to bardzo obszerna i zróżnicowana oferta, zatem nie ma żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca dla siebie.

Zobacz pozostałe Atrakcje

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.