Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Koncert chóru "Cantores Colabregae" w Kołobrzegu

28 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbędzie się koncert chóru "Cantores Colabregae"

Chór powstał w Miejskim Ośrodku Kultury w Kołobrzegu (obecnie Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu) w listopadzie 1997 roku. Działa w formacji mieszanej, złożony jest głównie z amatorów - pasjonatów śpiewu chóralnego, prowadzonych przez znakomitego fachowca w dziedzinie dyrygentury symfoniczno - chóralnej, Walerię Żuławnik. Chór specjalizuje się w wykonywaniu kompozycji klasycznych, melodii ludowych, sakralnych, utworów muzyki rozrywkowej w aranżacjach na chór mieszany. Koncertuje na terenie miasta i województwa. Ma na swoim koncie koncerty zagraniczne: w Berlinie Pankow, w Follonice we Włoszech, w Luneburgu w Niemczech, gdzie wziął udział w artystycznej części Zjazdu Miast Hanzeatyckich 2012, odbywającej się pod hasłem "Hansa Musica". W maju 2016 chór koncertował w Bad Oldesloe uatrakcyjniając swoimi występami jubileusz współpracy miast partnerskich Kołobrzeg - Bad Oldesloe. Chór dwukrotnie zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Przeglądu Chórów i Zespołów Kameralnych w Szczecinie. Występował obok znanych artystów polskiej sceny muzycznej Józefa Skrzeka, Małgorzaty Kubali oraz Aleksandra Czajkowskiego - Ładysza.

Organizatorzy na koncert zapraszają kołobrzeżan oraz turystów przebywających na zimowych wczasach nad morzem w Kołobrzegu i okolicy. Wstęp  1 zł.

Koncert chóru w Kołobrzegu

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.