Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: 40 lat kołobrzeskiego Klubu Pionier i 35 lat Chóru Pionier

3 kwietnia 2019 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbędzie się Jubileusz 40-lecia Klubu Pionier oraz 35-lecie Chóru Pionier

Klub Pioniera miasta Kołobrzegu ukonstytuował się w 1979 r. na uroczystości 35 rocznicy walk o Kołobrzeg, w ówczesnym kinie "Kalmar". Pierwszym Przewodniczącym Klubu był Stefan Ważyński. A od 1985 roku nieprzerwanie stowarzyszeniu przewodniczy Krystyna Gawlik. W 1984 roku, powołują do życia dumę Stowarzyszenia - chór Pionier.

31 lipca 2003 roku Klub Pioniera został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą: Stowarzyszenie Klub Pioniera Miasta Kołobrzegu, zyskując tym samym osobowość prawną.

Po latach, także w 2003 roku doczekał się własnej siedziby, otrzymał z Urzędu Miasta klucze do pomieszczenia w staromiejskim ratuszu. Marzenie pionierów stało się rzeczywistością.
Nie jedyne. Swoje marzenie - ocalenie pamięci o ich dziadkach, rodzicach i o nich samych - skromnych bohaterach powojennych zmagań, zrealizowali i wciąż realizują z żelazną konsekwencją. W 1997 roku jeden z najpiękniejszych skwerów w mieście zyskuje nazwę "Skwer Pionierów", co podkreśla piękna tablica pamiątkowa. Dzięki staraniom klubu w 2007 roku ratusz ozdobiła tablica upamiętniająca pierwszych powojennych mieszkańców Kołobrzegu.
Jako klub istnieją już 40 lat, chór śpiewa od 35 lat. Choć z roku na rok maleje liczba pionierów, to w klubowiczach wciąż żyje duch młodości, nie spoczywają na laurach, podejmują nowe wyzwania. I zwyczajnie, po ludzku lubią ze sobą spędzać czas.

Chór Pionier

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.