Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Nadmorski Triathlon w Kołobrzegu

   

Lubisz sport i aktywny wypoczynek? Ekstremalne wyzwania nie są Ci obce? Wolne chwile najchętniej spędzasz aktywnie? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, to oznacza tylko jedno – ta impreza jest dla Ciebie! Już w najbliższy piątek (20 czerwca), w Kołobrzegu odbędzie się Nadmorski Triathlon.

Zapowiadają się wielkie, sportowe emocje. Sportowcy biorący udział w kołobrzeskim triathlonie pokonają dwa dystanse – ¼ Ironman oraz dystans o połowę krótszy. Najpierw będą pływać w morzu, odpowiednio od 950 m lub 475 m. Następnie wsiądą na dwa kółka, aby zmierzyć się z etapem rowerowym – tu pokonają odpowiedni 45 km lub 22,5 km. Ostatni to etap biegowy. W zależności od wybranego przez nich dystansu – pobiegną 10,55 km lub 5,25 km. To będzie także atrakcja dla kibiców – trasa zawodów ciągnąć się będzie między innymi przez kołobrzeską promenadę i plażę. Warto tego dnia dopingować uczestników niełatwej, sportowej rywalizacji.

Triathlon w Kołobrzegu to nie lada gratka dla miłośników tego typu emocji sportowych. Pikanterii dodaje fakt, iż kołobrzeska impreza sportowa została zaliczona do największego cyklu wydarzeń triathlonowych na terenie naszego kraju, czyli do Tri Tour. Wśród zawodników zobaczymy zatem zapewne prawdziwych weteranów takich imprez. Nie zabraknie też debiutantów, którzy raczej startować będą na dystansie 1/8 Ironman.

Warto dodać, że w województwie zachodniopomorskim, podobna impreza odbywa się jedynie w Szczecinie. Kołobrzeg dorobił się zatem bardzo prestiżowego i uznanego w świecie sportowców wydarzenia. Warto tam być i zobaczyć, jak radzą sobie ci niezwykli, wytrzymali i zdeterminowani sportsmeni, którzy pokazują, że zacięta walka i wysiłek może doprowadzić nas do przekroczenia własnych barier i ograniczeń. Dla uczestników będzie to okazja do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale też do zobaczenia pięknego Kołobrzegu.

Miejmy nadzieję, że Nadmorski Traithlon na dobre już wpisze się w kalendarz sportowych imprez w tym regionie.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.