Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: RoCK Festiwal w Kołobrzegu

   

Mocne gitarowe brzmienie, ciężkie riffy, dobre teksty, energia i niezwykła atmosfera płynąca ze sceny - to wszystko powinny mieć zespoły, które zdecydują się wystąpić na kolejnej edycji kołobrzeskiego festiwalu. W sobotę (21 czerwca) odbędzie się czwarta edycja Regionalnego Przeglądu Zespołów Rockowych RoCK Festiwal. Zapowiada się bardzo rockowo!

Na scenie zaprezentują się formacje, które działają na terenie województwa zachodniopomorskiego. To dobra forma promocji zarówno dla zespołów, które dopiero stawiają pierwsze kroki na scenie, jak i dla tych bardziej doświadczonych formacji, które posiadają już pewien dorobek artystyczny. Co roku festiwal cieszy się większym zainteresowaniem wśród rockowych kapel, a także wśród ich fanów. Pokazuje to, że muzyka rockowa w województwie zachodniopomorskim ma się całkiem nieźle i jeszcze wiele przed nią.

Podczas oceniania zespołów, pod uwagę brany jest pomysł muzyki na tworzenie muzyki, umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością, kreatywne podejście do tworzenia muzyki i tekstów, wartość artystyczna i szczerość przekazu. Czas prezentacji każdego z zespołów nie może przekraczać piętnastu minut (organizator nie określa ile utworów w tym czasie musi wykonać zespół). Niedopuszczalne są wykonania z playbackiem lub półplaybackiem. W konkursie mogą brać udział grupy amatorskie, formacje profesjonalne, a także zespoły działające przy ośrodkach kultury, organizacjach, czy instytucjach.

Impreza pozwala wypromować lokalne talenty, ale także daje młodym zespołom szansę na oswojenie się ze sceną oraz kontakt z publicznością.

Organizatorem wydarzenia jest Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. Przegląd odbędzie się w Sali plenerowej RCK. Udział w imprezie jest bezpłatny. Początek o godzinie 15.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.