Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Kołobrzeski Festiwal Filmowy

   

Kołobrzeski Festiwal Filmowy to interesująca propozycja nie tylko dla tych, którzy pasjonują się sztuką filmową i kinem. Warto na początku sierpnia odwiedzić kołobrzeską imprezę pod hasłem „Sensacyjne Lato Filmów” i dać się zaskoczyć przygotowanym atrakcjom i niespodziankom.

To już trzecia edycja festiwalu. Nikogo jednak nie dziwi, że organizatorzy tak chętnie przygotowują kolejne edycje imprezy – zainteresowanie nią wzrasta z roku na rok. Festiwal przyciąga zarówno miłośników kina, jak i osoby z tej branży oraz turystów, którzy traktują to jako znakomitą atrakcję i fajny sposób spędzenia wolnego czasu. Festiwal filmowy w Kołobrzegu wcale nie polega jednak tylko na oglądaniu filmów i śledzeniu kinowych nowości i prawdziwych perełek. Festiwalowi towarzyszy wiele pobocznych imprez, które wciągają do wspólnej zabawy, ale też edukują i uwrażliwiają na kulturę.

W tym roku festiwal rozpocznie się siódmego sierpnia (w czwartek) i potrwa cztery dni.

Ponadto podczas tegorocznego Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego zorganizowany zostanie konkurs filmowy dla młodych twórców. Organizatorzy festiwalu - Tomasz Raczek, Cezary Harasimowicz i Andrzej Stachecki - wybiorą dziesięć krótkich filmów fabularnych, które zaprezentowane zostaną w Kołobrzegu, a które wyróżniają się wartością artystyczną, ujęciem tematu, oryginalnością, formą i sposobem wykonania. Konkurs organizowany jest pod hasłem „First shot”.

Kołobrzeski Festiwal Filmowy to wspólne oglądanie i analizowanie filmów, zarówno polskich, jak i tych z różnych stron świata (podczas ubiegłorocznej edycji duży nacisk położono na kino skandynawskie, czy niemieckie). To także możliwość podsumowanie polskiego dorobku filmowego. Dodatkowo, z okazji festiwalu do Kołobrzegu przyjeżdżają znani polscy aktorzy, twórcy, filmowcy, producenci, dziennikarze filmowi, którzy chwalą sobie artystyczną atmosferę panującą w tym miejscu. Festiwal to także szereg warsztatów, spotkań, konkursów, paneli dyskusyjnych. Warto odwiedzić Kołobrzeg w czasie festiwalu.

Zobacz pozostałe Wydarzenia

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.