Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Historia Miasta Łazy

Pierwsze wzmianki na temat Łazów pochodzą z roku 1278, chociaż śladów osadnictwa na tych terenach można doszukiwać się aż sprzed 4000 lat! Pod koniec XIII w. istniała tu przystań rybacka oraz karczma. Ważną rolę Łazy odegrały w okresie średniowiecza, kiedy to wykorzystywano pobliski kanał łączący jezioro Jamno z Morzem Bałtyckim. W latach 90. XVII w. kanał został zasypany w wyniku sztormu i od tej pory wioska stała się miejscowością czysto rybacką. W XX w. zaczęła rozwijać się turystycznie - powstały pierwsze ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty. Nazwa Łazy została nadana w 1948 r.

Kilka słów o

Łazy to mała nadmorska miejscowość, którą zamieszkuje zaledwie nieco ponad 80 osób. Chociaż może się wydawać, że to niewiele, w okresie letnim wieś budzi się do życia. Spędzenie tu urlopu to wspaniały pomysł! Cisza, spokój, świeże powietrze i piękne krajobrazy wraz z imponującymi plażami z pewnością pozwolą zrelaksować się i oderwać od codziennych obowiązków.

Łazy zostały objęte obszarem chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, a także w większości obszarem Natura 2000 Jezioro Bukowo.


Aktualności

Archiwum

Zlot starych ciągników nad morzem w Łazach

W dniach 16-19 czerwca 2016r w Łazach na terenie Ośrodka Wczasowego Universal w Łazach odbędzie się " III Zlot starych ciągników i maszyn rolniczych"

więcej
Zlot Starych Ciągników i Maszyn rolniczych w Łazach

W dniach 18-21 czerwca 2015r w Łazach odbędzie się II Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych na terytorium ośrodka wczasowego Universal w Łazach. 

więcej
Festiwal Orkiestr Dętych w Sławnie

17 maja 2015r w Sławnie odbędzie się 47 Festiwal Orkiestr Dętych.

więcej

Wydarzenia

Archiwum

III Piknik Lotniczy w Osiekach

Ochotnicza Straż Pożarna w Osiekach organizuje na boisku w Osiekach pełen wrażeń i atrakcji Piknik Lotniczy.

Impreza rozpocznie się w sobotę 28 lipca od godz. 12.00 zabawami dla dzieci. Odbędzie się wiele konkursów i zabaw związanych z lotnictwem. Po godz. 15-tej rozpoczną się rozgrywki sportowe, o 17.00 mecz prądopiłki między strażakami OSP Sianów i OSP Osieki, 18-ta to pokaz strażacki i o godzinie 21.00 pokaz ognia i po nim zabawa taneczna do rana. Ponadto będzie tez pchli targ i stoiska z produktami regionalnymi.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.