Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Nowo wybudowany obiekt blisko portu i centrum miasta. Pensjonat z basenem, salami konferencyjnymi, salą fitness i jacuzzi. W pensjonacie jest pokój zabaw dla dzieci, sala rekreacyjna z bilardem, tenisem stołowym, piłkarzyki. Oferujemy drink barek i s... więcej

Domki i Pokoje "ALKA I VIKI" Pokoje Gościnne ALKA to 11 pokoi  2, 3 i 4 osobowych z łazienkami i TV w domu położonym w willowej dzielnicy Łeby. Dom posiada duży zamykany parking, ogród z możliwością biesiadowania i grillowania oraz miejsce do z... więcej

Obiekt położony na osiedlu willowym w odległości około 800 m od plaży. Posiada 26 miejsc noclegowych w pokojach 1,2,3,4 osobowych i apartamentach.W cene noclegu wliczone śniadanie Struktura pokoi:* II Piętro – 4- osobowy , 4-osobowy, 3-osobowy... więcej

Pokoje gościnne Boja położone są w cichej i spokojnej dzielnicy Łeby.Lokalizacja ta powoduje, że nasi goście mają możliwość sielankowego wypoczynku po dniu pełnym wrażeń. Plaża oddalona jest od naszego domu zaledwie o 20 minutowy spacer. Posiadamy dł... więcej

Historia Miasta Łeba

Powstanie miasteczka datuje się na okres około VIII wieku. Historycy twierdzą, że zbudowali je Pomorzanie na mierzei, która była wówczas dogodnym miejscem do połowu ryb. Prawie 500 lat później na tereny dzisiejszej Łeby zaczęli przybywać kolonizatorzy niemieccy. Miasto odegrało znaczącą rolę dla Zakony Krzyżackiego, bowiem stanowiło idealne położenie strategiczne. W 1357 r. otrzymało prawa miejskie - chociaż osada była mała, zasłużyła się handlem z miastami hanzeatyckimi. Od 1974 r. do 2005 r. uważane było również za uzdrowisko dla chorób układu oddechowego oraz układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii.

Kilka słów o

Łeba to miasteczko liczące ok. 4 tys. mieszkańców, w którym znajdują się liczne kąpieliska oraz port morski. Zajmuje 14,81 km2 powierzchni Wybrzeża Słowińskiego, a na jego terytorium ustanowione zostały obszary ochrony Natura 2000. Nieopodal miasta rozciągają się ruchome wydmy oraz jeziora Łebsko i Gardno. Dziś Łeba to jedno z chętniej odwiedzanych miejscowości turystycznych nad morzem. Jest to również bardzo znaczący ośrodek rybacki.

 

 

Aktualności

Archiwum

Festiwal Sztuki Baletowej nad morzem w Łebie

1 kwietnia 2017 r. w hali widowiskowo-sportowej w Łebie odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej

więcej
Dzień Kobiet nad morzem w Łebie

7 marca 2017 roku w przeddzień Dnia Kobiet w Rybackim Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC w Łebie o godz. 18.00 wystąpi na scenie Mateusz Mijał

więcej
Koncert VERBA w Łebie

15 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 w Łebie  wystąpi zespół Verba

więcej

Wydarzenia

Archiwum

II Duathlon nad morzem w Łebie

W pierwszy dzień wiosny 21 marca 2015r w Łebie odbędzie się wyjątkowa impreza sportowa  Duathlon na Wydmach ( wyścig rowerem oraz  bieg). 

Trasa wyścigu rowerowego wynosi 23,5 km i będzie przeprowadzona w okolicy jeziora Serbsko w terenie leśnym. Trasa bardzo urokliwa. Trasa biegowa wynosi 11,6km i będzie prowadzić głównie nad morzem wzdłuż brzegu Bałtyku. Po zakończonym wyścigu będzie można odbyć najlepszą regenerację - ' Cold Water' czyli szybką kąpiel w morzu. Dla wszystkich uczestników zostaną wręczone medale pamiątkowe Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają trofea i nagrody rzeczowe a dla najlepszych w kategorii OPEN nagrody pieniężne. Dla morsów uczestniczących w akcji 'Cold Water' zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów. Do wzięcia udziału w imprezie zachęcamy wczasowiczów przebywających nad morzem w okolicach Łeby , Rowów , Poddąbia , Dębiny oraz Białogóry.

Organizatorem imprezy jest ośrodek Zdrowotel w Łebie ul. Nadmorska 17.

więcej
Spotkanie przy Krzyżu Portowym w Łebie

W piątek 31.10.2014r Gimnazjum im Jana Pawła II w Łebie organizuje spotkanie przy Krzyżu Portowym w Łebie.
Spotkania te tradycyjnie organizowane są co rok w przeddzień Święta Zmarłych.
Krzyż Portowy, jako pomnik, został ustawiony w 2001r z zachodniej strony falochronu w Łebie. Poświęcony jest tym którzy nie powrócili z morza. Krzyż jest metalowy i ma 16 m wysokości. Przed krzyżem ustawiony jest obelisk z metalową tablicą z napisem " W krzyżu cierpienie , w krzyżu zbawienie". Są tam nazwiska osób które upamiętnia krzyż miedzy innymi ofiary ze statku "Wilhelm Gustloff".

więcej
Łeba wyróżniona w konkursie "Kocham Bałtyk"

Pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Związku  Miast i Gmin Morskich portal czasnadmorze pl. zorganizował konkurs fotograficzny "Kocham Bałtyk".  Z nadesłanych 1500 zdjęć jury nagrodziło  najlepsze  zdjęcia wykonane nad morzem w czasie letnich wakacji.
Wśród nich  znalazło się zdjęcie wykonane w Łebie.

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Unikatowe znalezisko archeologiczne w Czarnówku koło Lęborka
Archeolodzy , którzy badają cmentarzysko  w miejscowości Czarnówko koło Lęborka podczas badań grobu z początków II Iw n.e. znaleźli doskonale zachowaną szklaną rybę. Było to dla nich ogromne zaskoczenie , gdyż szklany przedmiot do złudzenia przypominał upominek z czasów PRL  a badania wykazały, że przedmiot pochodzi z początków naszej ery.  Archeolog Agnieszka Krzysiak , która pracuje przy wykopaliskach w Czarnówku , twierdzi ,że zabytek ten pochodzi z syryjskich warsztatów lub z terenów Imperium Rzymskiego. Czarnówek pod Lęborkiem to cmentarzysko przypadkowo odkryte przez mieszkańców ponad czterdzieści lat temu.  Są tam grobowce zmarłych z różnych kręgów kulturowych ; najstarsze nagrobki  pochodzą z III tysiąclecia p.n.e. a najnowsze z XII w. Od 1973r znaleziono tam  około trzech tysięcy przedmiotów a część z nich ma unikatowy charakter.  Najciekawsze przedmioty można oglądać w Muzeum w Lęborku. Turystów przebywających nad morzem w Łebie i okolicy zachęcamy do zapoznania się z historią ziem leżących nad Bałtykiem i odwiedzenia Muzeum w Lęborku
więcej
Kapitanat Portu Łeba i Port Jachtowy

Spacerując łebską plażą goście mają okazję podziwiać wystawę morską poświęconą najważniejszym wydarzeniom i osobistościom. Kapitanat Portu otwarty jest dla każdego. Warto tu zajrzeć, aby poznać wszelkie sekrety żeglugi. Godny uwagi jest także port jachtowy, który otwarto w Łebie w 1998 r. Zatrzymują się w nim statki z różnych zakątków świata.

 

Będąc w Łebie warto odwiedzić również Park Nadmorski Łabędzi Staw, Park Misjonarzy Oblatów oraz Park Jana Pawła II. Ważnym punktem każdej wycieczki powinien być Krzyż Nawigacyjny wzniesiony dla wszystkich marynarzy, rybaków i żeglarzy, którzy nie powrócili z wypraw morskich.

więcej
Hotel Neptun

Uważany za skarb łebskiej architektury hotel wybudowano na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo pełnił funkcję domu zdrojowego i do dziś zapewniła mu ona sławę, ponieważ na całym polskim wybrzeżu nie ma drugiego takiego.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.