Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Spektakl Sceny Rode z Krakowa nad morzem w Łebie

W poniedziałek 19 września 2016 r. o godz.19.00 w kinie Rybak w Łebie Scena Rode z Krakowa wystawi sztukę  "Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera"

W spektaklu wykorzystano motywy z opowiadania Romana Brandstaettera „Ja jestem Żyd z Wesela".  Postaci Hirsza Singera został nadany rys bardziej zabawny, a sam Żyd momentami tryska humorem, który pomaga mu przezwyciężyć wszystkie smutki kłopoty jakie spadły na niego po premierze „Wesela” w 1901 r. Śledzimy jego opowieść, by raz po raz natknąć się na jakieś zabawne szmoncesy albo jesteśmy świadkami tajemnych geszeftów, które z całą pewnością załatwiano w kancelariach adwokackich Krakowa przełomu XIX i XX wieku. Otoczka kulturowa – gestykulacja, zachowanie, sposób wysławiania się, zwłaszcza akcent zadziwia i śmieszy swoją odmiennością. Jeśli dodamy do tego muzykę, taniec i piosenki żydowskie, a nade wszystko wspomniany już humor stwarza, że czas mspędzony w towarzystwie Singera, jego córki Pepki oraz adwokata Waschutza jest dla widzów źródłem teatralnej satysfakcji i świetnej zabawy. 

Wykonawcy:
Pepka Singer – Lidia Hardulak – Marczyk
Hirsz Singer – Mariusz Marczyk
Adwokat Waschutz – Jerzy Miedziński
Zachęcamy mieszkańców ziemi lęborskiej oraz turystów wypoczywających nad morzem w Łebie i okolicy do zobaczenia ponadczasowego spektaklu wystawianego przez Scenę Rode.

Spektakl Sceny Rode z Krakowa nad morzem w Łebie

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.