Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

 Baza noclegowa Funduszu Wczasów Pracownicych na terenie miejscowości Międzyzdroje obejmuje 6 budynków o zróżnicowanym standardzie pokoi, zlokalizowanych przy promenadzie nadmorskiej oraz przy uliczkach do niej przyległych.   Zabytko... więcej

Historia Miasta Międzyzdroje

Pierwsze wzmianki o Międzyzdrojach pochodzą z XII w. Początkowo miasto podzielone było na dwie osady: Żelazo i Kępieńce. Kilkadziesiąt lat później przebiegał tu główny trakt handlowy. Kolejne informacje nawiązują do XV wieku, kiedy to miejscowość nazywana była Misdroige (od 1579 r. Mysdroye). Wtedy też książę Bogusław I dokonał darowizny ziem na rzecz prepozytury katedralnej w Kamieniu Pomorskim. Po wojnie trzydziestoletniej terytorium zostało opanowane przez Szwedów, a w 1715 r. podlegało Prusom. W 1945 r. Międzyzdroje przyłączono do Polski, a dwa lata później otrzymały prawa miejskie. Początkowo była to biedna miejscowość rybacka, ale od połowy XX. zaczęła prężnie rozwijać się pod względem działalności turystyczno - wypoczynkowej.

Kilka słów o

Międzyzdroje to miasto położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim. Jego powierzchnia wynosi ok. 4,50 km2, które stale zamieszkuje około 5,5 tys. osób. Ten znany ośrodek wypoczynkowo - turystyczny jest również siedzibą dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego. Zdecydowanym atutem Międzyzdrojów jest architektura. Spacerując uliczkami miasta (a jest ich aż 69!), można podziwiać historyczne budowle oraz nowoczesne dzieła. Wszyscy przyjezdni powinni zobaczyć także miejsca pamięci narodowej - Pomnik Fryderyka Chopina w Parku Zdrojowym, Pomnik poświęcony ludziom, którzy nie powrócili z morza oraz Pomnik Chwała Bohaterom umieszczony na rondzie.

 Na szczególną uwagę zasługuje ukształtowanie terenu miejscowości. Jej terytorium było miejscem łączenia się części polodowcowych oraz naniesionych przez wodę, dlatego dziś klify i wzgórza morenowe przeplatają się z wydmami, torfowiskami i pięknymi piaszczystymi plażami. Udając się na południe od miasta można wspiąć się na Leśnogórę, mierzącą 91 m n.p.m., a na zachodnich stokach morenowego Pasma Wolińskiego znajdują się słynne Gosań i Grzywacz. Będąc w Międzyzdrojach warto wybrać się nad przystań morską, przespacerować się molem oraz zobaczyć liczne skwery i park miejski umiejscowiony nad wybrzeżem wydmowym.

 Pomimo, że Międzyzdroje są miastem, aż 73 ha powierzchni zajmują lasy. Założone zostały tu obszary ochrony przyrody Natura 2000, takie jak "Wolin i Uznam" oraz "Ostoja na Zatoce Pomorskiej". W miejscowości znajduje się wiele pomników przyrody oraz drzew pomnikowych. Na szczególną uwagę zasługują: buki "Króla Władysława IV" (o obwodach 420, 325, 320 cm), dęby "Bolko", "Karczmarz", "Regalinda" oraz "Telesfor" (każdy mierzy ponad 20 m wysokości i ma ponad 400 cm obwodu).

Aktualności

Archiwum

Karawana Kultury nad morzem 2019

Już prawie tydzień minął od wiosennej edycji "Karawany Kultury", jednak emocje wciąż nie opadły. Wrażenia uczestników, ich rodziców i instruktorów, mieszkańców i gości Międzyzdrojów i Wolina nadal są głównym te

więcej
Jesień z Karawaną Kultury

W roku artystycznym 2018/2019 kontynuujemy realizację projektu „Karawana Kultury” – otwarte przeglądy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w województwie zachodniopomorskim.

więcej
Muzyczne wyspy z Karawaną Kultury

24 lutego w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędzie się kolejna edycja Karawany Kultury (Music Islands of Culture Caravan) – międzynarodowego projektu, który istnieje już prawie 14 lat.

więcej

Wydarzenia

Archiwum

07 zgłasza się do Międzyzdrojów
14 kwietnia 2015r. o godz. 18.00  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbędzie się spotkanie z Bronisławem Cieślakiem i Piotrem
K. Piotrowskim.  Bronisław Cieślak  znany jest jako porucznik Sławomir Borewicz , z serialu "07 zgłoś się "  .  Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się  o kulisach serialu . Skąd wzięło się  imię i nazwisko funkcjonariusz MO  , który był najbardziej rozpoznawalnym milicjantem  w czasach PRL-u.  Czy fabuła serialu jest oparta na faktach rzeczywistych.  Na te i wiele innych pytań , odpowiedź możemy uzyskać  na spotkaniu " na żywo"  z Bronisławem Cieślakiem i Piotrem  K. Piotrowskim , który jest autorem  "07 zgłoś  się - opowieść o serialu".
Serdecznie zapraszamy fanów Bronisław Cieślaka mieszkających w Międzyzdrojach oraz turystów przebywających na wczasach nad morzem  w Międzyzdrojach i okolicy.  
więcej
Natalia Jaworska z Międzyzdrojów w kadrze Polski w zapasach
Polski Związek Zapaśniczy powołał  na rok 2015 Natalię Jaworską  do kadry Polski w zapasach. Natalia Jaworska urodziła się w 2000r , mieszka w Międzyzdrojach oraz jest zawodniczką UKS GIMSPORT Międzyzdroje.  
W listopadzie 2014r  na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików  w zapasach w stylu wolnym zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski w zapasach . Jest ona także zdobywczynią  Pucharu Polski juniorek młodszych w 2014r.    
Powołanie Natalii do kadry Polski jest dużym osiągnięciem zawodniczki a także wielką satysfakcją dla trenerów z  UKS GIMSPORT  Międzyzdroje.
więcej
Bieg Międzyzdrojski w ramach Finału WOŚP w Międzyzdrojach

11 stycznia 2015r w Międzyzdrojach w ramach 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się  Bieg Międzyzdrojski pod nazwą " Policz się z wadą serca i cukrzycą".

 

Start Biegu rozpocznie się o godz. 12.00  z miejsca znajdującego się przy Informacji  Turystycznej.  Trasa biegu przebiegać będzie  nad brzegiem morza - promenadą i plażą wzdłuż  wybrzeża morskiego.  Meta wyznaczona jest przy Górze Kawczej.  Do biegu zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów przebywających nad morzem w Międzyzdrojach. Szczegółowych informacji można uzyskać  w Punkcie Informacyjnym w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach tel.: 513 669 355

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Jezioro Turkusowe atrakcją turystyczną nad morzem
Jezioro Turkusowe w Wapnicy jest najbardziej urokliwym miejscem ze wszystkich miejsc na terenie Wolińskiego Parku Narodowego i jest chętnie odwiedzane jest przez turystów wypoczywających nad morzem w  Międzyzdrojach, Świnoujściu i Dziwnowie. W przeciwieństwie do innych jezior leżących nad morzem, jezioro Turkusowe jest tworem sztucznym. Powstało w miejscu wydobywania kredy na potrzeby fabryki cementu portlandzkiego Johanna Quistorpa w pobliskim Lubiniu. Sama kopalnia odkrywkowa kredy czynna była do lat 50-tych XX wieku. Wyrobisko stopniowo wypełniało się wodą i koszty jej wypompowywania stawały się nieopłacalne.

Jezioro położone jest na wysokości 2,6 m n.p.m. Głębokość jeziora wynosi około 21 m. Dno jeziora leży 18 m poniżej poziomu morza. Jest to zjawisko tzw. kryptodepresji. Turkusowy kolor jezioro zawdzięcza tlenkom wapnia na dnie jeziora.
Zachęcamy osoby wypoczywające  nad morzem w miejscowościach turystycznych województwa Zachodniopomorskiego do odwiedzenia jakże urokliwego jeziora Turkusowego

więcej
Skansen Słowian i Wikingów

Na wyspie Wolin w pobliżu Międzyzdrojów  znajduje się "Skansen Słowian i Wikingów". 

Skansen stanowią rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego Średniowiecza ( od IX do XI wieku).
Można w nim zobaczyć jak wyglądało codzienne życie ludzi sprzed 1000lat, jak mieszkali i pracowali.  Są tam chaty o konstrukcji zrębowej o wymiarach 3,5 x 6,5 m. W skansenie znajduje się chata mincerza, bursztynnika,  skórnika, garncarza, rogownika,  szklarza, jubilera, rybaka ,skryby, warsztat introligatorski, oraz kantor i magazyn kupiecki.  We wnętrzach chat można zobaczyć repliki mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Dla dzieci przygotowany jest "historyczny" plac zabaw  dostarczający wiele radości i śmiechu  wszystkim małym i dorosłym.
Będąc na wakacjach nad morzem  w okolicach Świnoujścia, Międzyzdrojów,
Dziwnowa , Dziwnówka czy Rewala warto wybrać się do skansenu na Wolinie.
więcej
Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina

Centrum zieleni miejskiej znajduje się w kwartale ulic Bohaterów Warszawy, Tysiąclecia Państwa Polskiego i Zdrojowej. Kompleks pochodzi z przełomu XIX i XX w., a ponieważ w jego skład wchodzi m.in. zabytkowy dom zdrojowy (obecnie jest siedzibą Międzynarodowego Domu Kultury), objęty został ochroną konserwatorską. Położony u podnóża klifowego brzegu uzyskał imię Fryderyka Chopina, którego pomnik odsłonięto w 1999 r.

 

Dla wszystkich miłośników czynnego wypoczynku, Międzyzdroje proponują wycieczki piesze oraz rowerowe. Przez miasto przechodzi wiele szlaków turystycznych: E9 Szlak Nadmorski im. dr Czesława Piskorskiego, Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim, Szlak Leśny Przez Pojezierze Warnowsko - Kołczewskie, Szlak Przez Kawczą Górę do Żubrowiska, Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku R-10 oraz Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego R-66. Istnieje również możliwość udania się w krótki rejs po Morzu Bałtyckim, wyruszający z mola.

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.