Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Bieg pamięci żołnierzy wyklętych nad morzem w Międzyzdrojach

26 lutego 2017 r. (niedziela) w Międzyzdrojach odbędzie się V edycja ogólnopolskiego projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Jest to impreza ogólnopolska, która zawsze towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przygotowywana jest w celu upamiętnienia ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II Wojny Światowej. Bieg w Międzyzdrojach  przygotowują  harcerze z Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji jako partner Fundacji Wolność i Demokracja. Na międzyzdrojskiej promenadzie przygotowane zostaną dwie trasy biegowe.
O godz. 12.00 rozpocznie się pierwszy bieg na dystansie 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty –Józef Franczak ps. Lalek), natomiast drugi o godz. 12.30 na dystansie 5 km. Biegi zaczynają się od startu przy Golden Tulip Międzyzdroje Residence (ul. Gryfa Pomorskiego 79) i skończą na mecie amfiteatru (ul. Bohaterów Warszawy 20)  

Do wzięcia udziału w biegu organizatorzy zapraszają mieszkańców Międzyzdrojów oraz turystów przebywających na zimowych wczasach nad morzem w Międzyzdrojach i Świnoujściu. Udział w biegu jest bezpłatny.

Bieg pamięci żołnierzy wyklętych

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.