Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszego ośrodka wypoczynkowego „Nasza Chata” w Mielnie - Unieściu. Od plaży dzieli nas zaledwie 50-metrowy pas sosnowego lasu.Intymną i niepowtarzalną atmosferę tworzy 10 malowniczych dwurodzinnych ... więcej

Historia Miasta Mielno

W historii miejscowość zapisała się w roku 1266, bowiem z tego okresu pochodzą pierwsze wzmianki o Mielnie. Początkowo nosiła nazwę Großmöllen. Dwa lata po włączeniu jej do Polski, w 1947 r., zmieniono ją na Mielno.

Kilka słów o

Mielno to licząca ponad 2000 mieszkańców wieś położona nad jeziorem Jamno na Wybrzeżu Słowińskim. Razem z Unieściem stanowi duży kompleks wypoczynkowo - rekreacyjny, do którego zjeżdżają się goście z różnych zakątków Polski, a także zza granicy. Będąc w Mielnie warto odwiedzić osiedle przykościelne, bowiem to właśnie tu znajdują się skarby historii, takie jak: relikty grodziska wczesnosłowiańskiego z IX-X w. oraz kościół parafialny z XV w. Nie mniej ważne jest Stare Mielno, gdzie odbywają się wszystkie najważniejsze imprezy.

Aktualności

Archiwum

Dni morza w Sarbinowie

Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie zaprasza na Dni Morza

więcej
Festiwal Morskiego Śpiewania w Sarbinowie

2 lipca 2016 r. w godz. 18:00 -21:00 w Sarbinowie odbędzie się Festiwal Morskiego Śpiewania

więcej
Naukowy Festyn Rodzinny nad morzem

Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie serdecznie zaprasza 19 czerwca (niedziela, 13:00-19:00) na Naukowy Festyn Rodzinny

więcej

Wydarzenia

Archiwum

W Mielnie pobito rekord Guinnessa

Rekord Guinnessa we wspólnym morsowaniu został pobity w Mielnie. W niedzielę  15 lutego o godz.11 przed hala sportową rozpoczęto paradę morsów .  Zebrali  się tam członkowie klubów morsów z całej Polski a także  z Niemiec, Szwecji Danii, Czech, Ukrainy i Hiszpanii. Po zakończeniu  parady w oryginalnych strojach i  z okrzykami na ustach wyruszyli na plażę Przy wejściu na plażę kąpiący byli dokładnie liczeni , gdyż organizatorom zależało  aby nie było żadnych pomyłek  w liczbie osób tych, którzy  zdecydowali się wykapać w morzu.  Powód był jeden - Mielno postanowiło pobić rekord Guinnessa w wspólnym morsowaniu , który należał do Kołobrzegu i wynosił 1352 osoby jednocześnie kąpiące się w morzu. Po odśpiewaniu hymnu i krótkiej rozgrzewce  punktualnie w południe  wykąpało się w Bałtyku 1749 osób , tak więc dotychczasowy rekord należący do Kołobrzegu został pobity.

więcej
Gratulacje dla tancerzy z TKS Jantar Międzyzdroje
30 listopada br. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa  Okręgu Zachodniopomorskiego  i Mistrzostwa Polski Północnej Federacji Tańca Sportowego. Pary taneczne z TKS Jantar Międzyzdroje  odniosły sukces w tych mistrzostwach i tak:
Marcin Wojtkowiak - Justyna Gierłowska zajęli I miejsce w Mistrzostwach Okręgu Zachodniopomorskiego i II miejsce w Mistrzostwach Polski Północnej ( tańce latynoamerykańskie)
Filip Marchlewski - Wiktoria Kaszubowska  zajęli III miejsce w Mistrzotwach Okręgu ( tańce latynoamerykańskie ),
Jakub  Gołos-  Beata Mamińska  zajęli V miejsce  w Mistrzostwach Okręgu
( tańce standardowe)  
więcej
Mielno - gmina przyjazna Bałtykowi
  Co roku  prowadzona jest kampania "Międzynarodowe  sprzątanie Bałtyku". Jest to program ekologiczny realizowany przez Fundację Nasz Ziemia. W programie tym wczasowicze poprzez internet oceniają :
- dostęp do publicznych toalet w rejonie plaż i dbałość o właściwy standard ich utrzymania;
- dostęp do pojemników na odpady wytwarzane przez przebywających na plaży wczasowiczów i turystów,
- prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie utrzymania czystości i porządku w  obrębie brzegów morskich,
Gmina Mielno otrzymała certyfikat jako przyjazna Bałtykowi w roku 2014.  
więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Kościół p.w. Przemienienia Pańskiego

Kościół pochodzi z XV w. i umiejscowiony jest ok. 750 m od Bałtyku. Według podań ludowych góra, na której dziś znajduje się ta gotycka budowla była miejscem kultów pogańskich. Na przełomie wieków pełnił również funkcje obronne, być może dlatego też kościół był kilkakrotnie przebudowywany.

więcej
Wąskotorówką do Manowa

W każdą wakacyjną niedzielę Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki organizuje przejazdy na trasie Koszalin  - Manowo.

Odjazd pociągu planowany jest z dworca koszalińskiej wąskotorówki przy ul. Kolejowej 4 w godzinach 11:00 i 17:00 (z Koszalina) i 15:00 i 18:00 (z Manowa)

Szczegółowy rozkład mozna znaleźć na stronie:
www.waskotorowka.koszalin.pl

Ceny biletów:

normalny - 15 zł
ulgowy - 10 zł
rodzinny (2+1) - 30 zł
rodzinny (2+2) - 40 zł

Wcześniejszych rezerwacji biletów można dokonać zwoniąc na nr telefonu: 601 154 937

więcej
Klub Morski TRAMP w Mielnie

Klub ten jest najstarszym klubem morskim na środkowym wybrzeżu Bałtyku, liczy już 60 lat. Przystań jachtowa należąca do Klubu znajduje się nad jeziorem Jamno. Można tu wypożyczyć jacht, kajak czy rower wodny.
Jest tam kilkuhektarowy akwen. Znajduje się tam kilka pomostów przy jednym z pomostów w okresie od połowy maja do połowy września, stacjonuje stateczek pasażerski "Mila" na 60 miejsc, którym można się wybrać na rejs po jeziorze. Jest tu również kuter ratunkowy "Jamno"

Klub Morski Tramp
ul. Chrobrego 32
76-032 Mielno
tel./faks: +48943189333
kom. +48692553520

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.