Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Naukowy Festyn Rodzinny nad morzem

Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie serdecznie zaprasza 19 czerwca (niedziela, 13:00-19:00) na Naukowy Festyn Rodzinny

Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie serdecznie zaprasza 19 czerwca (niedziela, 13:00-19:00) na Naukowy Festyn Rodzinny, który odbędzie się w ramach szerszego projektu pn. Sarbinowska Akademia Energii Odnawialnej. Zadanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Festyn odbędzie się na placu przy szkole podstawowej w Sarbinowie (ul. Nadmorska 27A). Podczas wydarzenia będą propagowane wiadomości o odnawialnych źródłach energii (OZE) poprzez liczne prezentacje na scenie oraz stoiska wystawiennicze, jak i różnorodne pokazy przygotowane przez Politechnikę Koszalińską, Szalonych Naukowców i innych firm z branży OZE. Miłośnicy motoryzacji będą mogli podziwiać samochody hybrydowe, a fani niekonwencjonalnego przemieszczania się będą mogli spróbować możliwości pojazdów elektrycznych.
Na naszych milusińskich będzie czekać „Miasteczko Dziecko” z licznymi urządzeniami dmuchanymi, animacjami, zabawami, malowaniem twarzy itd. Młodzi konstruktorzy będą mogli tam zrealizować swoje projekty z klocków drewnianych, a mali amatorzy motoryzacji będą mieli do dyspozycji pojazdy elektryczne. Na stoisku Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie prowadzone będą warsztaty plastyczne. Emocji dostarczą Szaleni Naukowcy z „wystrzałowymi” eksperymentami. Nadleśnictwo Polanów udostępni multimedialną strzelnicę.
W trakcie festynu zostanie przeprowadzony ogólnopolski konkurs na strój z materiałów wtórnych pn. „Energia słońca, wody i wiatru” (regulamin w załączeniu). Swój udział w konkursie można zgłosić również w dniu imprezy w punkcie informacyjnym.
Aktywne osoby będą mogły z Anna Wojnarowską odbyć półgodzinny trening zumby oraz stanąć do konkurencji rodzinnych „Energetyczne ekopotyczki” lub malowania na płótnie. W drugiej części imprezy z „Kaszalotami” z Koszalina wszyscy zwolennicy muzyki będą mogli wspólnie pośpiewać.
Na placu swoje prace zaprezentuje szeroka grupa rękodzielników. Będzie można dać sobie wykonać karykaturę lub skosztować produktów regionalnych.

Wszystkie atrakcje dla uczestników są bezpłatne. Na aktywnych uczestników festynu czekają nagrody.

Podczas wydarzenia mieszkańcy Powiatu Koszalińskiego będą mogli zapoznać się z realizowanym przez Powiat Koszaliński projektem pn. "Zwalczamy nowotwory - program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim", a także wziąć udział w badaniach ankietowych pozwalających na bezpłatne badania profilaktyczne z zakresu nowotworu płuc i oskrzeli, wykonywane przez Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie oraz skorzystać z badań smokolizerem (urządzenie do badania ilości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu). W programie bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży!
Realizacja części wydarzenia dofinansowana w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu Państwa. Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu – Operator Programu Ministerstwo Zdrowia. Umowa nr 009/011/13/NMF/2015/00/2723/41

Naukowy Festyn Rodzinny nad morzem

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.