Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Opera Lwowska wystąpi nad morzem w Koszalinie

8 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie odbędzie się koncert "Mojżesz" w wykonaniu Opery lwowskiej

Będzie to widowisko o wysokim poziomie  artystycznym w którym wystąpi  200-osobowy zespół gwiazd Opery Lwowskiej (orkiestra, chór, balet, soliści). Specjalnie zbudowana scenografia wprowadza widza w świat Mojżesza. 
Światowa premiera opery "Mojżesz" miała miejsce 23 czerwca 2001 r. Została dedykowana Ojcu Świętemu podczas jego pielgrzymki na Ukrainę. Projekt uzyskał błogosławieństwo papieża Jana Pawła II i przy wsparciu Stolicy Apostolskiej, która przyznała na ten cel 75 tys. dolarów.  "Mojżesz" został zrealizowany w setną rocznicę istnienia lwowskiej sceny i 400-lecie gatunku opery. W premierowym spektaklu wzięło udział prawie 250 artystów.  Było to pierwsze w historii wparcie teatralnego projektu świeckiego przez Watykan. Wiara Mojżesza w jedynego Boga została przyjęta przez wiele narodów świata w procesie rozwoju cywilizacji. Mojżesz jest szanowany jako prorok przez chrześcijan, izraelitów i muzułmanów. Stał się symbolem mądrości i przewodnika narodów. Jego genialny wizerunek był natchnieniem dla wybitnych artystów i poetów. Dlatego powstał zamysł realizacji opery o Mojżeszu.  Opera składa się z 2 aktów, 5 scen z prologiem i epilogiem. Scenografia  przenosi widza na wypaloną przez słońce pustynię. Do tego gra świateł i efekty dymne. Mamy uczucie uczestniczenia w trudzie, monotonii życia tułaczy. Uwagę oglądających zwraca taniec, zwłaszcza w scenie ceremonii oddawania czci złotemu cielcowi. Nie sposób pominąć odtwórcy roli tytułowego Mojżesza Oleksandera Hromysza. Aktor dla potrzeb spektaklu zapuścił brodę, a swoja grą świetnie pokazuje przemiany wewnętrzne bohatera.
Zachęcamy koszalinian oraz turystów przebywających na wczasach nad morzem w Kołobrzegu, Mielnie i Darłowie do obejrzenia  tego  wspaniałego widowiska  operowego.

Opera Lwowska wystąpi nad morzem w Koszalinie

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.