Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Mikoszewo - miejscowość letniskowa nad morzem, koło ujścia Wisły, położona malowniczo przy nadmorskim wzgórzu morenowym, w pobliżu jeziora z rezerwatem przyrody. Panuje tu korzystny dla zdrowia mikroklimat. Oferujemy wypoczynek w luksusowych 4,6,8,... więcej

Historia Miasta Mikoszewo

Pierwsze wzmianki historyczne o Mikoszewie sięgają 1243 roku. Nazwa miejscowości ma niezwykle ciekawą historię. Pewien bogaty szlachcic imieniem Niklas gościł na swoim dworze Wielkiego Mistrza Krzyżackiego. Na cześć swojego gościa urządził wielką ucztę, na której zamiast krzeseł użył beczek pełnych złota i na nich posadził swoich gości. Legenda mówi, że kilka tych beczek pełnych złota zostało wrzuconych w nurt Wisły na poczet odkupienia grzechów popełnionych przez Niklasa. 

Kilka słów o

Mikoszewo wieś rybacko-turystyczna  nad morzem, położona w województwie pomorskim, w gminie Stegna na Żuławach Wiślanych.

Wieś jest położona po wschodniej stronie ujścia przekopu Wisły, na początku Mierzei Wiślanej. Na północ od wsi znajduje się rezerwat przyrody Mewia Łacha. W Mikoszewie jest piekna strzeżona plaża.

Mikoszewo położone jest przy samym ujściu Wisły do Morza Bałtyckiego.Mikoszewo jest miejscem, gdzie nienaruszoną działaniem człowieka przyrodę można spotkać na każdym kroku. Przy samym ujściu Wisły utworzony został w 1991 roku rezerwat "Mewia Łacha". Rezerwat ten jest miejscem gniazdowania rzadkich gatunków ptactwa wodnego, jak również miejscem odpoczynku dla ptactwa w trakcie corocznych wędrówek do ciepłych krajów. Rezerwat ten jest jedynym w Polsce miejscem gdzie stale występują foki.[potrzebne źródło]

Aktualności

Archiwum

Wieloryb odnaleziony nad Bałtykiem to finwal

W sobotę rano w okolicach Stegny zaobserwowano dryfujące ciało martwego wieloryba

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.