Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

Z radością  przedstawiamy Państwu nasz obiekt. Stworzyliśmy nadmorski dom wypoczynkowy, wśród bogactwa przyrody, w otoczeniu piękna. Miejsce wielobarwne, pełne uroku i możliwości. Miejsce do relaksu, aktywności i wypoczynku.&... więcej

Pokoje z łazienkami w centrum Mrzeżyna, 2-, 3-, 4-, 5- osobowe. W każdym pokoju:  łazienka, lodówka, czajnik, naczynia, leżak, parawan. W obiekcie dostępne żelazko i deska do prasowania. 300 m do morza i do przepięknej piaszczystej p... więcej

Historia Miasta Mrzeżyno

Miejscowość znana była już w średniowieczu, kiedy to pełniła funkcję portu handlowego i rybackiego. Chociaż początkowo była połączona z Trzebiatowem, na przełomie lat zyskała sławę jako odrębne kąpielisko morskie. Po wojnie Mrzeżyno włączono do Polski, a mieszkańców przesiedlono w głąb Niemiec. Kolejnym ważnym wydarzeniem były pierwsze powojenne Zaślubiny Polski z morzem, które odbyły się w marcu 1945 r. Na pamiątkę uroczystości odsłonięto pomnik - do dziś stanowi on jedną z głównych atrakcji Mrzeżyna. Obecną nazwę miejscowość przybrała w 1946 r. Toponimia wskazuje, że pochodzi ona od słowa mrzeżna, czyli nazwy sieci rybackiej.

Kilka słów o

Mrzeżyno to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona u ujścia rzeki Regi. Na stałe zamieszkuje tu niespełna 2000 osób, ale w okresie letnim budzi się ono do życia dzięki prężnie działającym ośrodkom turystycznym. W miasteczku funkcjonuje również port morski, a warte zobaczenia są z pewnością falochrony portowe.

 

Mrzeżyno położone jest w okolicy Trzebiatowsko - Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego. Większość terytoriów objęte jest obszarem ochrony siedliska programu Natura 2000.

Aktualności

Archiwum

Wyjątkowy bieg z przeszkodami

23 kwietnia 2017 r. Kajtur Event w Chełmie gmina Trzebiatów organizuje bieg z przeszkodami

więcej
Przywitanie wiosny z "Kilometrami Dobra" w Mrzeżynie

21 marca 2017 r. w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbyło się Przywitanie Wiosny w ramach kampanii "Kilometry Dobra"<

więcej
Nad morzem w Mrzeżynie powstaną nowe atrakcje turystyczne

Inwestycje te zostaną zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego

więcej

Atrakcje turystyczne

Archiwum

Kościół św. apostołów Piotra i Pawła

Kościół znajduje się w pobliżu pasa wydm nadmorskich i według podań historycznych jego budowa przypadła na lata 1900-1912. Początkowo służył on obrzędowi ewangelicko - augsburskiemu, ale w 1945 r. otrzymał święcenia i wezwanie św. apostołów Piotra i Pawła. Wystrój wewnątrz kościoła zaprojektował prof. Henryk Burzec. Na szczególną uwagę zasługują okna witrażowe przedstawiające kwiaty morskie.

 Wszyscy turyści, którzy uwielbiają czynny wypoczynek mogą wziąć udział w spływie kajakowym przez rzekę Trzebiatowa. Organizowane są również rejsy po Morzu Bałtyckim oraz rzece Redze.

 

więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.