Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

Ostatnio dodane obiekty

Oferujemy

          RABAT -50% taniej          MAJ,CZERWIEC 2019 --- wszystkie DOMKI z oferty ---   Serdecznie zapraszamy Państwa na wczasy.NOWE KOMFORTOWE Domki z BALI zlokalizow... więcej

Historia Miasta Pobierowo

Według podań historia Pobierowa rozpoczyna się w 1386 r., kiedy należało ono do rodu von Kleist. Osadę sprzedano w XVIII w. i wraz z upływem czasu stopniowo traciła walory rolnicze. Kilkadziesiąt lat później tereny zostały podzielone na dwie gminy: Małe Pobierowo oraz Duże Pobierowo, które zaczęło rozwijać się w kierunku turystyki. Pierwszy hotel powstał tu w 1907 r., który najchętniej odwiedzali berlińczycy. W ten sposób rozpoczęto rozbudowę dzisiejszego Pobierowa. W latach 1973-2003 w miejscowości stacjonowała Jednostka Wojskowa nr 4126 z 71 Dywizjonem Rakietowym Obrony Powietrznej, która dzisiaj swoją siedzibę ma w Mrzeżynie.

 

 

Kilka słów o

Pobierowo jest niewielką nadmorską miejscowością, której liczba mieszkańców wynosi niewiele powyżej tysiąca osób. Położona na Wybrzeżu Trzebiatowskim posiada bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. Wieś przyciąga turystów również pięknym nadmorskim krajobrazem. Piaszczysta plaża, nad którą wznosi się klifowy brzeg wraz z pasem wydm nadmorskich, sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Pobierowo słynie również z lasów sosnowych, w których można odnaleźć nietypowe gatunki roślin. Warto także wspomnieć, że miejscowość otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi, który wskazuje na czystość środowiska i wód, a w 2005 r. została wyróżniona certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego.

W okresie letnim organizowane są tu liczne festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty. Nie brakuje również rozrywki dla wielbicieli morza, bowiem rok rocznie odbywają się w Pobierowie regaty żeglarskie. Warto udać się na spacer lub wycieczkę rowerową jednym ze szlaków turystycznych. Przebiegają tędy Szlak Pobrzeża Rewalskiego oraz Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego oraz dwa szlaki rowerowe.

Aktualności

Archiwum

Na plaży w Pobierowie znaleziono niemiecki pojazd z II WŚ

Niemiecki pojazd z czasów II wojny światowej został odnaleziony na plaży między Pobierowem a Pustkowem

więcej
Festiwal Indii nad morzem w Pobierowie

W dniach 9-11 sierpnia 2016 r. w Pobierowie odbywa się Festiwal Indii. Jest to najstarszy, największy i najsłynniejszy Orientalny happening w Polsce

więcej
Turniej Szablowy nad morzem

W dniach 28-29 marca 2015 roku w hali sportowej w Pobierowie (gmina Rewal ) odbędzie się  XV Międzynarodowy Turniej Szablowy " I Ty możesz być  szermierzem". 

więcej

Wydarzenia

Archiwum

Złoty Sekstans
Stale rosnąca popularność piosenki żeglarskiej oraz kultury marynistycznej w Polsce, jak również sprzyjające warunki naturalne nadmorskiej Gminy Rewal sprawiły, iż zrodził się tu przed laty pomysł zorganizowania festiwalu szantowego. Pierwsze edycje festiwalu odbywały się bezpośrednio na plaży, lecz od 2007 r. scena przeniesiona została do centrum miejscowości – na ul. Grunwaldzką, co daje możliwość przeprowadzenia imprezy, nawet przy kapryśnych warunkach pogodowych.
Już od lat imprezę prowadzi tradycyjnie legenda polskiej szanty i dyrektor festiwalu w jednej osobie - Jerzy Porębski. Festiwal składa się z 2 części. W pierwszej, konkursowej części występują młodzi, nieznani jeszcze wykonawcy, mający w swoim repertuarze utwory utrzymane w konwencji poezji lub ballady o tematyce morskiej. Główną nagrodą dla zwycięzcy jest statuetka "Złoty Sekstans" i nagroda pieniężna - 1000 zł. Występy zespołów oceniane są przez jury festiwalu. Jury składa się z popularnych wykonawców piosenki morskiej oraz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych. Część konkursową festiwalu kończy koncert laureatów. W części drugiej imprezę uświetniały występy najpopularniejszych polskich wykonawców szantowych, takich jak: Jerzy Porębski, Andrzej Korycki, "Stare Dzwony" czy "Ryczące Dwudziestki". Impreza miała charakter żeglarskiej biesiady: występy artystów przeplatane były animacjami piratów, anegdotami i opowieściami ludzi morza. Wstęp wolny.
Zrodlo: rewal.pl
więcej
Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.