Wczasy nad morzem
Obiekty noclegowe nad Bałtykiem

:: Wakacyjny urlop jesienią może być atrakcyjny i tańszy?

Kto jeszcze nie skorzystał z wakacyjnego urlopu może to zrobić równie dobrze jesienią
zaoszczędzając nawet kilkadziesiąt procent.

Wybierając jesienne wakacje w Polsce można skorzystać z nawet 20-30 procentowych obniżek cen we wrześniu, do 50% w październiku. Wypoczynek jesienią jest również dobry dla osób nie lubiących tłumów.

Bardzo atrakcyjną ofertę oferują jesienią nadmorskie hotele. Dwuosobowy pokój kosztuje 260 zł, a nie 460 zł jak latem. W Szklarskiej Porębie zapłacimy 190 zł zamiast 250 zł za "dwójkę". Hotelarze w Mikołajkach nie szykują wielkich obniżek - tylko o jakieś 20 zł.

Ryzykiem dla jesiennych wakacji jest tylko pogoda. Na pewno w październiku w Polsce nie można liczyć na wysoką temperaturę czy bezchmurne niebo. W takim przypadku pozostaje zorganizowanie wyjazdu za granicę. Tam też czekają na turystów jesienne przeceny. Biura podróży   proponują obniżki nawet 30-35%, ale trzeba uważać, aby nie trafić w rejon w którym np. pora deszczowa już się zaczęła.

Turysta wybierający się na tygodniowe wakacje na Krecie zapłaci mniej nawet o 700zł. Tydzień pobytu w Egipcie dla jeden osoby po sezonie kosztuje niecałe 1800zł, zamiast 2500 zł latem. Znośniejsze są też temperatury - nie każdy lubi 40 st. C w cieniu...

Warto też dodać, że w ostatnich dniach umocnił się kurs złotówki. To powoduje, że dolar i euro są tańsze niż na początku sezonu, co wpływa na cenę imprez.

Zobacz pozostałe Aktualności

Wybierz ofertę:
Miasto
Typ
Nasze Oferty
Newsletter
Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.